قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۶۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خاطرات همسران شهدای قزوین جمع آوری می شود

استان ها قزوینقزوین خاطرات همسران شهدای استان قزوین با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شناساندن سیره ی شهدا به آحاد جامعه جمع آوری و ثبت می شود.

خاطرات همسران شهدای قزوین جمع آوری می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین  روز جمعه اظهار داشت: این خاطرات به عنوان میراث معنوی ثبت و ضبط می شوند و از آنها برای معرفی شهدا به آیندگان در قالب ابزارهای مختلف هنری استفاده خواهد شد.
غلامرضا حقایق پور اظهار داشت: جمع آوری خاطرات همسران شهدا یکی از اولویت های کاری بنیاد شهید قزوین است و این اقدام به زودی کلید خواهد خورد. 
وی همچنین یادآور شد: در سال های اخیر خاطرات  یک هزار و 100 نفر از والدین شهدا ضبط و ثبت شده است.
حقایق پور بازگویی خاطرات خانواده  شهدا را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: با تحقق این مهم می توان نسل امروز و آینده را که جنگ تحمیلی را ندیده و حس نکردند، با رشادت و ایثارگری شهدا دآشنا کرد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر جمع آوری و ثبت خاطرات  775 نفر از همسران شهدا در دستور کار قرار گرفته که بزودی این کار شروع خواهد شد.
حقایق پور با بیان اینکه آحاد جامعه تشنه آشنایی با سیره شهدا و آرمان های آنها هستند، افزود: باید با انجام برنامه های فرهنگی زندگی شهیدان را به قشرهای مختلف مردم شناساند.
استان قروین دارای سه هزار شهید سرافراز و هفت هزار و 202 جانباز است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha