قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۵۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۳۴ مدرسه امین در لرستان فعالیت دارند

معاون حوزه علمیه لرستان ارتقاء و نهادینه کردن فرهنگ دینی در بین نسل نوجوان و جوان جامعه را از اهداف راه اندازی مدارس امین عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۳۴ مدرسه امین در استان فعالیت دارند.

۳۴ مدرسه امین در لرستان فعالیت دارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام محمد ولی پور ، با بیان این که مدارس امین در سال ۹۱ برای اولین بار در کشور به وجود آمد، ارتقاء و نهادینه کردن فرهنگ دینی در بین نسل نوجوان و جوان جامعه را از اهداف راه اندازی این مدارس عنوان کرد و گفت: مدارس امین مدارسی هستند که یک نفر روحانی به طور تمام وقت در آنجا حضور دارد و علاوه بر اقامه نماز جماعت پاسخگوی سؤالات دینی و احکام دانش آموزان نیز است.

وی افزود: سال گذشته ۲۹ مدرسه امین دخترانه و پسرانه در استان لرستان فعالیت داشت که امسال با هماهنگی حوزه علمیه و آموزش وپرورش، تعداد پنج مدرسه امین به مدارس استان اضافه شد.

ولی پور با بیان این که در حال حاضر ۳۴ مدرسه امین در استان لرستان در دو بخش بانوان و آقایان فعالیت دارند، ادامه داد: مبلغان با حضور مستمر مدارس امین به عنوان مشاوران دینی و فرهنگی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی پیش روی دانش آموزان رسالت تبلیغی و فرهنگی خود را انجام می دهند.  

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان لرستان با اشاره به این که امسال از ظرفیت مبلغان طرح هجرت نیز برای مدارس امین استان بهره خواهیم گرفت، اضافه کرد: مبلغان طرح هجرت علاوه بر تبلیغ در روستاها، در مدارس تحت پوشش روستاهای محل تبلیغ خود نیز حضور خواهند یافت.

ولی پور اظهار کرد: فراخوان حضور مبلغان بانو و آقا نیز در استان اعلام شده است تا طلاب علاقه مند و مستعد بتوانند یاریگر دانش آموزان و پاسخگوی سؤالات و شبهات آنان باشند.  

وی با بیان این که مبلغان در طول سال با شرکت در کارگاه های دانش افزایی، دانش تبلیغی خود را ارتقا می دهند، گفت: مبلغان علاوه بر اقامه نماز جماعت، مشاوره های دینی و فرهنگی به دانش آموزان ارائه می دهند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha