قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۵۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرانجام دردناک مبصر ۱۳ ساله ای که اسم خوب ها و بد ها را روی تخته نوشت! +عکس

یک دانش آموز در یزد در اثر تنبیه بدنی یکی از مسئولان مدرسه دچار آسیب دیدگی جدی گوش شد.

سرانجام دردناک مبصر ۱۳ ساله ای که اسم خوب ها و بد ها را روی تخته نوشت! +عکس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ایران:  سیلی خوردن دانش آموز ۱۳ ساله یزدی توسط معاون مدرسه باعث پارگی پرده گوش این پسر شد و طبق نظر پزشکان این دانش آموز پایه هفتم باید در اسرع وقت مورد عمل جراحی ترمیمی پرده گوش قرار گیرد.

تنبیه دانش آموز بخاطر نوشتن روی تخته سیاه!

ماجرا چه بود؟
سجاد جوکار پدر ابوالفضل دانش آموز آسیب دیده درباره حادثه ای که برای پسرش رخ داده گفت: پسرم ابوالفضل به عنوان مبصر کلاس اسم بد ها و خوب ها را روی تخته کلاس نوشته بود، اما وقتی معاون مدرسه وارد کلاس شد با این بهانه که باید اسامی را روی کاغذ می نوشتی نه روی تخته ابتدا ضربه ای به کمر او زد و بعد هم یک سیلی به صورت او که باعث پارگی پرده گوشش شد.

وی با بیان اینکه آیا به نظر شما نوشتن اسامی روی تخته یا کاغذ توسط پسرم مستوجب ضربه سیلی است؟! ادامه داد: در دوسال گذشته به خاطر آسیب هایی که در مدرسه دیگری برای پسرم رخ داده بود دوبار مورد عمل جراحی قرار گرفته بود و بیش از ۶ ماه هم بستری بود، هنگام ثبت نام در این مدرسه هم من پرونده پزشکی پسرم را به همین شخصی که پسرم را مورد ضرب و شتم قرار داده، ارائه دادم و تأکید و خواهش کردم که مراقب گوش پسرم باشید، اما هنوز یک ماه از سال تحصیلی نگذشته که این تنبیه، پسرم را درگیر امور درمانی و پزشکی کرد.

جوکار درخصوص وضعیت جسمانی پسرش هم گفت: کار های درمانی را روی ابوالفضل انجام داده ایم و به خاطر پارگی پرده گوش قرار است روز پنجشنبه عمل ترمیم پرده انجام شود که امیدوارم با توجه به اینکه دوبار هم این عمل را انجام داده مشکلی پیش نیاید و پسرم بهبودی اش را به دست آورد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شما از معاون مدرسه شکایت کرده اید یا خیر، گفت: آنقدر ذهنم به هم ریخته که نمی توانم به چیزی جز درمان پسرم فکر کنم. اما تاکنون از معاون مدرسه شکایت نکرده ام.

تنبیه فیزیکی دانش آموز خط قرمز ماست
محمدرضا برزگری مدیرکل ارزیابی اداره کل آموزش و پرورش یزد و مسئول شکایات مردمی این اداره نیز ضمن تأیید این خبر گفت: اداره کل آموزش و پرورش یزد در حال پیگیری این ماجراست. از آنجا که این دانش آموز کلاس هفتم تاکنون ۲ بار به خاطر مشکلاتی که از قبل در ناحیه گوش داشته با مشکلاتی روبه رو بوده نباید حتی کوچکترین ضربه ای به این ناحیه از صورتش زده می شد، اما با وجود این معاون مدرسه با ضربه ای که به صورت دانش آموز زده باعث آسیب به او شده است البته در هر شرایطی تنبیه فیزیکی دانش آموزان برای ما پذیرفتنی نیست و خط قرمز ما محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر هم پیگیر وضعیت درمانی دانش آموز هستیم و هر کاری که بتوانیم برای بهبود او انجام خواهیم داد.

برزگری در پاسخ به این سؤال که آیا والدین دانش آموز تاکنون از معاون مدرسه شکایتی انجام داده یا خیر، تصریح کرد: تاکنون شکایتی صورت نگرفته، اما ما طی تماس با پدر این دانش آموز اعلام کرده ایم که می تواند شکایت کند و ما هم از او حمایت می کنیم چرا که همه دانش آموزان از چتر حمایتی این وزارتخانه برخوردار هستند. حتی ما پدر دانش آموز را راهنمایی کردیم که می تواند از طریق پزشکی قانونی یا آموزش و پرورش ناحیه یا همین اداره کل ارزیابی پیگیر شکایت از معاون مدرسه شود، اما فعلاً قصد شکایت ندارند.

مدیرکل ارزیابی اداره کل آموزش و پرورش یزد در جواب این پرسش که در صورت عدم شکایت والدین این دانش آموز آیا باز هم با معاون خاطی برخورد خواهد شد، گفت: به طور قطع اداره کل آموزش و پرورش در بحث تنبیه فیزیکی دانش آموزان کاری با شکایت والدین ندارد و پس از بررسی دقیق ماجرا برخورد قاطع با معاون خاطی صورت خواهد گرفت. این شخص بعد از این مسأله تنزل پست پیدا خواهد کرد و احتمالاً دیگر در پست معاونت نمی تواند فعالیت کند.

برخورد قانونی با فرد خاطی
زهره امیرچخماقی رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک یزد نیز در این باره گفت: موضوع و جوانب این تنبیه در دست بررسی است و به طور قطع با فرد خاطی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 


دلجویی وزیر آموزش و پرورش از دانش آموز یزدی

وزیر آموزش و پرورش دستور برکناری معاونی را که به دانش آموز یزدی سیلی زده بود صادر کرد.

محسن حاجی میرزایی در صفحه توییترش در این باره نوشت: با ابوالفضل دانش آموز عزیز یزدی، پدر و مادرش صحبت و از آنان عذرخواهی کردم.

وی افزود: همراه با همه معلمان عزیز که رسولان عشق و خویشتنداری هستند از اتفاقاتی همچون حادثه تلخ تنبیه بدنی احساس شرمساری دارم. دستور برکناری فرد خاطی و معرفی به هیئت تخلفات را دادم. اینگونه وقایع تحمل نخواهد شد.

دستور برکناری معاونی که دانش آموز یزدی را تنبیه کرد
وزیر آموزش وپرورش دستور برکناری معاون مدرسه ای را داد که اقدام به تنبیه بدنی یک دانش آموز کرد و بر اثر سیلی او، پرده گوش این دانش آموز پاره شد.

وزیر آموزش وپرورش به تنبیه بدنی دانش آموز یزدی توسط معاون مدرسه واکنش نشان داد.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش در صفحه شخصی خود در تویتر نوشت: با ابوالفضل دانش آموز عزیز یزدی، پدر و مادرش صحبت کرده و از آنها عذرخواهی کردم.

همراه با همه معلمان عزیز که رسولان عشق و خویشتنداری هستند از اتفاقاتی همچون حادثه تلخ تنبیه بدنی احساس شرمساری دارم.

دستور برکناری فرد خاطی و معرفی به هیئت تخلفات را دادم . اینگونه وقایع تحمل نخواهد شد.

معاون یکی از مدارس ناحیه یک یزد، اقدام به تنبیه بدنی یک دانش آموز کرد که در اثر این حرکت او، پرده گوش دانش آموز پاره شد.

پدر این دانش آموز گفته بود: پسرم ابوالفضل به عنوان مبصر کلاس اسم بد ها و خوب ها را روی تخته کلاس نوشته بود، اما وقتی معاون مدرسه وارد کلاس شد با این بهانه که باید اسامی را روی کاغذ می نوشتی نه روی تخته یک سیلی به صورت او زد که باعث پارگی پرده گوشش شد.

پدر دانش آموز یزدی خواستار بخشش معلم خاطی شد
مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش یزد گفت: ولی دانش آموزی که فرزندش به علت تنبیه بدنی از سوی معاون یکی از مدارس مرکز استان پرده گوش اش آسیب دیده بود از وزیر آموزش و پرورش خواستار بخشش این معلم خاطی است.

محسن حاجی میرزایی، دستور برکناری معاون این مدرسه را صادر کرد و در صفحه توییتر خود نوشت: « با ابوالفضل دانش آموز عزیز یزدی، پدر و مادرش صحبت و از آنان عذرخواهی کردم، همراه با همه معلمان عزیز که رسولان عشق و خویشتنداری هستند از اتفاقاتی همچون حادثه تلخ ‎تنبیه بدنی احساس شرمساری دارم، دستور برکناری فرد خاطی و معرفی به هیات تخلفات را دادم،اینگونه وقایع تحمل نخواهد شد.»

این تصمیم حاجی میرزایی با استقبال معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده همراه شد. معصومه ابتکار در پاسخ نوشت: « ‎ممنون از توجه و قاطعیت شما، مدارس باید با تنبیه بدنی خداحافظی کنند.»

محسن گلستانی فر افزود: سجاد جوکار ولی این دانش آموز در تماس تلفنی با وزیر مجدانه از وی خواستار بخشش معلم خاطی از مقام عالی وزارت شد.

وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش در تماس تلفنی جویای احوال این دانش آموز شد.

وی بیان داشت: شامگاه پنجشنبه ( امروز ) دوم آبان ماه جاری ، حاجی میرزایی در تماس تلفنی جویای احوال و پیگیر روند درمانی ابوالفضل جوکار شد و از وی و خانواده اش دلجویی کرد.

گلستانی خاطرنشان کرد: عمل جراحی پرده گوش دانش آموز موفقیت آمیز بود و بهبود نسبی نیز حاصل شد که با نظر پزشک مربوطه فردا( جمعه) از بیمارستان مرخص می شود.

تنبیه دانش آموز مدرسه ای در یزد از سوی معاون این واحد آموزشی و پاره شدن پرده گوش وی هفته جاری در شبکه های اجتماعی بازتاب زیادی داشت و منجر به پیگیری آن از سوی آموزش و پرورش شد.

رییس آموزش و پرورش ناحیه یک یزد با تایید این اقدام تاسف برانگیز اعلام کرد: موضوع در دست بررسی است.

زهره امیرچخماقی دیروز (چهارشنبه) به گفته بود: پیگیری های قانونی در دست بررسی است و با خاطی یا خاطیان احتمالی برخورد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی یزد نوشتند، پرده گوش دانش آموز پایه هفتم یکی از مدارس یزد به دنبال سیلی زدن معاون مدرسه، پاره شد.

در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ ، ۲۶۸ هزار دانش آموز در مدارس استان یزد در حال تحصیل هستند.

استان یزد بر پایه سرشماری آبان سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha