قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۴۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فاتحان سرزمین اژدها

پژوهش رصد رسانه هاتهران تکرار قهرمانی ساندای جهان افتخار بزرگی بود که ووشوکاران کشورمان آن را محقق ساختند. رقابت های قهرمانی ووشوی جهان دیروز با نایب قهرمانی مجموع (بخش ساندا و تالو)…

فاتحان سرزمین اژدها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در گزیده ای از این گزارش روزنامه جوان می خوانیم: مدافع عنوان قهرمانی در پانزدهمین دوره رقابت های جهانی کار سختی داشت، چراکه هم انتظارات بالا رفته بود و هم اینکه مدعیان به ویژه چینی ها که خود را مهد ووشو می دانند برای شکست ایران تا دندان مسلح بودند، ولی در نهایت هشت طلای ناب ایرانی بود که تکلیف قهرمان ساندای دنیا را مشخص کرد، آن هم در حالی که چین با شش طلا، یک نقره و یک برنز باز هم نایب قهرمان شد و ویتنام نیز با یک طلا، دو نقره و دو برنز مقام سوم را به دست آورد. میزبان، اما از اینکه توانسته سکوی اول را در مجموع ساندا و تالو (۱۴ طلا، یک نقره و یک برنز) همچنان در اختیار داشته باشد، سخت خوشحال است. با ۹ مدال طلا، دو نقره و یک برنز سانداکاران و تالوکاران عنوان نایب قهرمانی به کشورمان رسید و هنگ کنگ هم رتبه سوم جهان را در اختیار گرفت.

بهترین نتیجه تاریخ
موفقیت در سرزمین اژدها کار هر کسی نیست و ووشوکاران زیادی در رسیدن به این آرزو ناکام بودند، اما ملی پوشان ایرانی یک بار دیگر فعل خواستن را صرف کردند و به دنیا نشان دادند که خواستن توانستن است. تیم ساندای کشورمان در حالی پا به رقابت های شانگ های گذاشت که چینی ها برای گرفتن انتقام دوره گذشته برنامه ویژه ای داشتند، اما تصور نمی کردند سانداکاران متعصب ما در مهد ووشو، هشت طلای ناب را با خود به ایران بیاورند. در بین کاروان اعزامی ایران به پانزدهمین دوره رقابت های جهانی پنج سانداکار مرد و سه سانداکار زن در ترکیب حضور داشتند و کسب هشت طلا از هشت فرصت موجود بهترین نتیجه تاریخ ووشوی ایران را در این رقابت ها رقم زد. این افتخار در سایه برنامه ریزی خوب فدراسیون، تمرینات حرفه ای و اصولی کادر فنی و تلاش های شبانه روزی و تعصب بالای ملی پوشان کسب شد. محسن محمدسیفی، شهربانو منصوریان و مریم هاشمی پنجمین طلای جهانی خود را در شانگ های به گردن آویختند. ضمن اینکه در نایب قهرمانی مجموع نباید نقش تالوکاران سختکوش و مستعد را نادیده گرفت. محمدعلی مجیری، تالوکار تیم ملی با ۱۸ سال سن با نمایشی خیره کننده در فرم نن دائو مقتدرانه مدال زرین را به گردن آویخت. مجیری اولین تالوکار ایرانی است که در بخش انفرادی موفق به کسب طلای جهانی شده است. هانیه رجبی هم دو مدال نقره برایمان به ارمغان آورد و زهرا کیانی دیگر تالوکار ملی پوش به مدال برنز بسنده کرد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha