قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۴۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مزارع پرورش ماهی غیرمجاز تخریب شده در اردل غیرفعال بود

استان ها چهارمحال و بختیاری شهرکرد مدیر شیلات و آبزیان چهارمحال و بختیاری گفت:با حکم قضایی ۱۰ مزرعه پرورش ماهی سردابی غیرمجاز در شهرستان اردل تخریب شد که این مزارع غیرفعال و فاقد محصول بوده…

مزارع پرورش ماهی غیرمجاز تخریب شده در اردل غیرفعال بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پرویز منصوری روز پنجشنبه اظهار داشت: ۱۹ مزرعه پرورش ماهی سردابی قزل آلای غیرمجاز  در حریم رودخانه بهشت آباد اردل در معرض خطر پدیده سیل و طغیان رودخانه قرار دارد که با ارزیابی کارشناسان و حکم قضایی از این تعداد ۱۰ واحد از آنها  تعطیل و تخریب و ۹ واحد دیگر که بصورت نیمه فعال در حال تولید هستند، نیز اخطار تخلیه دریافت کردند و یا ملزم به ساماندهی کارگاه خود شدند.

وی، ظرفیت  تولید مزارع پرورش ماهی غیرمجاز در شهرستان اردل را یکهزار و ۵۰۰ تن در سال برآورد کرد و تصریح کرد: با همت مسئولان محلی و بهره برداران ساماندهی این مزارع در حریم و بستر رودخانه ها در دستورکار قرار دارد.   

مدیر شیلات و آبزیان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:  با مزارع پرورش ماهی فاقد مجوز که در بستر رودخانه ها فعالیت می کنند، برخورد قانونی می شود.

منصوری، با اشاره به اشتغال دو هزار و ۵۰۰ نفری در صنعت آبزی پروری در این استان، گفت: این استان ۱۰ سال متوالی رتبه نخست تولید ماهیان سردابی کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیر شیلات و آبزیان چهارمحال و بختیاری گفت: این استان با تولید سالانه بیش از ۲۴ هزار تن ماهی قزل آلا، ۱۵ درصد از ماهیان سردابی تولیدی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده سال آینده صادرات ماهیان سردآبی به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و روسیه به بیش از ۵۰۰ تن برسد.

به گفته وی، با ارائه کد تایید فنی بهداشتی دامپزشکی جهانی به ۲۰ واحد بهره بردار و تولید کننده شاخص آبزی پرور، فرآیند صادرات محصول ماهی سردابی با کیفیت و مشتری پسند از این استان به خارج از کشور فراهم شد.

شهرستان اردل در فاصله ۷۵ کیلومتری مرکز چهارمحال وبختیاری قرار دارد.
 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha