قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۴۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تصویب 60 طرح «راهبران شغلی» برای یاری رسانی به مددجویان اردبیلی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 60 طرح راهبران شغلی برای فراهم کردن زمینه اشتغال و خودکفایی مددجویان تصویب شده است.

تصویب 60 طرح «راهبران شغلی» برای یاری رسانی به مددجویان اردبیلی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان اردبیل، منصور سیفی اظهار کرد: ۶۰ طرح «راهبران شغلی» در سال جاری تصویب شده است تا از این طریق زمینه اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت توسط کار آفرینان و صاحبان مشاغل فراهم شود.

وی افزود: این طرح ها نتایج مطلوبی را در پی داشته که به دنبال افزایش چنین طرح هایی برای بهره مندی گسترده تر خانوار تحت حمایت هستیم و با همکاری های گسترده تر، به کارگیری ایده های برتر و تصویب طرح های «راهبران شغلی» خواهیم توانست شاهد توانمندسازی اقشار آسیب پذیر جامعه باشیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: ۱۰۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در هفت ماهه نخست سال جاری با حضور در کارگاه های آموزشی فنی و تخصصی مهارت های لازم را فرا گرفته اند؛ فرصت بسیار مناسبی است که صاحبان مشاغل با به کارگماری مددجویان آموزش دیده، علاوه بر رونق تولید به توانمندی اقشار آسیب پذیر جامعه نیز کمک کنند.

سیفی با اشاره به اینکه با اجرای طرح «راهبران شغلی» درصدد هستیم گام مؤثری برای پایدارسازی اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل برداریم، اعلام کرد: ارائه آموزش های مرتبط با اشتغال، تأمین مواد اولیه، حذف واسطه ها و تضمین خرید محصولات تولیدی از جمله مزیت های طرح «راهبران شغلی» است.

وی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت پس از فراگیری آموزش های لازم شغلی می توانند به خوبی کارآفرینان و صاحبان مشاغل را در زمینه تولید محصولات کیفی و عرضه به بازار یاری کنند، بیان کرد: کارخانه ها، شرکت ها و موسسه های صنعتی می توانند یکایک مددجویان آموزش دیده را که گواهی مهارت اخذ کرده اند، در فعالیت های خود به کار گمارند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در زمینه فرش و گلیم ۱۵ طرح «راهبران شغلی» به تصویب رسیده است، تشریح کرد: اجرای طرح های گلیم بافی، قالیبافی و فرش بافی توسط مددجویان تحت حمایت زود بازده است و بازار مناسبی برای فروش دارد که راهبران شغلی با استفاده از این ظرفیت می توانند به یاری آن ها بشتابند.

وی با بیان اینکه شناسایی طرح اجرایی، بررسی کارشناسی طرح ها، برنامه ریزی، سازمان دهی، پیاده سازی و بهره برداری نهایی از مراحل فرایند اجرای طرح های «راهبری شغلی» محسوب می شود، افزود: در طرح «راهبران شغلی»، کار آفرینان و صاحبان مشاغل در یک عرصه خاص تولیدی مشغول به فعالیت هستند که پس از طی مراحل مربوطه زمینه همکاری کمیته امداد استان اردبیل با آن ها برای ایجاد اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت فراهم می شود.

انتهای پیام/3463/777

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha