قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۴۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دوره آموزشی گردشگری روستایی برای دهیاران آذربایجان غربی برگزار می شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به آموزش دهیاران آذربایجان غربی گفت: تفاهم نامه ای بین دفتر امور روستایی استانداری و اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی در راستای آموزش دهیاران آذربایجان غربی منعقد شد.

دوره آموزشی گردشگری روستایی برای دهیاران آذربایجان غربی برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جلیل جباری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی امروز در ارومیه با اشاره به برگزاری دوره آموزشی دهیاران آذربایجان غربی اظهار داشت: طی جلسه مشترکی در دفتر امور روستایی  و شوراهای استانداری آذربایجان غربی تفاهم نامه ای بین دفتر امور روستایی استانداری و اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی  در راستای آموزش دهیاران بسته شد.

وی افزود: سرفصل ها و محتوای این دوره آموزشی در خصوص اهمیت حیث میراث فرهنگی و آثار بناهای تاریخی موجود در مناطق روستایی، اهمیت گردشگری، نقش بوم گردی در توسعه مناطق روستایی و ایجاد درآمد و ارزش افزوده برای اهالی روستا، بحث اکوتوریسم و سایر مفاهیم و تعالیم مربوط به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری آذربایجان غربی تصریح کرد: در راستای آموزش دهیاران بیش از دو هزار نفر به شکل فاز به فاز با زمان بندی مناسب و برنامه ریزی شده، دهیاران کل آذربایجان غربی در شهرهای مختلف استان تحت آموزش قرار می گیرند.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری دوره آموزشی دهیاران، ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات گردشگری در مناطق روستایی بوده و نخستین دوره آموزشی دهیاران دی ماه امسال در مناطق  شمال و جنوب  و شهرهای مختلف آذربایجان غربی با مشارکت دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی برای دهیاران برگزار می شود.

جباری با اشاره به مهاجرت روستاییان اذعان داشت: ایجاد کارآفرینی و درآمدزایی در مناطق روستایی نقش به سزایی در کاهش مهاجرت روستاییان دارد و فقط ایجاد راه روستایی یا بهداشت، مانع مهاجرت نیست و ایجاد شغل و به تبع آن افزایش درآمد و کارآفرینی باعث افزایش رغبت و حضور روستاییان، در روستا بوده و در این راستا به کار اقتصادی در بخش روستاها توسعه خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از محور های اصلی کارهای اقتصادی، حوزه گردشگری، طبیعت گردی و بوم گردی بوده و تلاش شده در بخش روستایی حوزه گردشگری توسعه داده شود تا کمتر شاهد مهاجرت روستاییان باشیم .

انتهای پیام/61022/ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha