قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۴۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرپرست معاونت سیاسی استانداری گیلان:

ترویج گفتمان پدافند غیرعامل زمینه ساز افزایش همکاری مردم است

استان ها گیلان رشت سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: فرهنگ سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل زمینه ساز افزایش همکاری مردم است.

ترویج گفتمان پدافند غیرعامل زمینه ساز افزایش همکاری مردم است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  محمود قاسم نژاد عصر چهارشنبه در جلسه ستاد پدافند غیر عامل استان با اشاره به شعار  هفته پدافند غیرعامل مبنی بر پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید افزود: آگاه سازی آحاد جامعه از عملکرد سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان در حوزه پدافند غیرعامل ،فرهنگ سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل در جامعه، ترویج و توسعه مفاهیم پدافند غیرعامل با شیوه های نوین فرهنگی هنری و زمینه سازی برای افزایش همکاری و مشارکت مردم و مسئولان در تحقق اهداف پدافند غیرعامل امری ضروری است.

وی گفت: جلب مشارکت فکری نخبگان و صاحب نظران در پاسخ گویی به نیازهای تخصصی پدافند غیرعامل از دیگر مباحثی است که باید به آن توجه کرد.

قاسم نژاد بر لزوم فرهنگ سازی موضوع پدافند غیرعامل در همه رده های سنی و تمامی صنوف تاکید و تصریح کرد:  هفته پدافند غیرعامل فرصت مغتنمی برای اشاعه این حوزه در بین مردم و مسئولان است.

سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان همچنین به لزوم استفاده از ظرفیت رسانه های دیداری و نوشتاری، فضای مجازی و تبلیغات شهری و برگزاری رزمایش های تخصصی و عمومی و کارگاه های آموزشی در سطح مدارس و دانشگاه ها تأکید کرد.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا نسبت به ارائه برنامه های متناسب با حوزه کاری آن مجموعه، در اسرع وقت اقدام کنند تا جلوه های تلاش و همت آنان در موضوع پدافند غیرعامل به عنوان یکی از مهمترین تاکیدات مقام معظم رهبری انعکاس پیدا کند.

همچنین محمدحسین شاهکوئی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در اسرع وقت برنامه های تدوین شده این ایام را به دبیرخانه ستاد اعلام کنند.

هشتم تا چهاردهم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.هر اقدام غیرمسلحانه ای که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن شود، پدافند غیرعامل گفته می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha