قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۴۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کشف مزرعه استخراج غیر قانونی بیت کوین در اصفهان

مزرعه تولید غیر قانونی ارز دیجیتال توسط ضابطان قضایی سپاه اصفهان کشف و ضبط شد.

کشف مزرعه استخراج غیر قانونی بیت کوین در اصفهان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اصفهان، طی عملیاتی توسط ضابطان قضایی سپاه صاحب الزمان استان اصفهان یک مزرعه (فارم) ماینر قاچاق که به صورت غیرقانونی اقدام به تولید ارز دیجیتال می نمود کشف وضبط شد.

این مزرعه در یک کارخانه متروکه آجرپزی که در منطقه سگزی بود با سوءاستفاده از برق صنعتی موجود با تعرفه ارزان تر اقدام به استخراج ارز دیجیتال می کرد که مصرف برق این تعداد دستگاه معادل مصرف  ۹۰۰ خانوار است که به صورت شبانه روزی از کولرگازی استفاده کنند.

تاکنون 500 مورد ماینر توسط ضابطان قضایی سپاه صاحب الزمان (عج) کشف گردیده که 300 موردان مربوط به این مزرعه بوده است.

به فرآیندی که توسط سخت افزارهای Asic کامپیوتری در شبکه بیت کوین توسط الگوریتم های ارزهای دیجیتال مشخص انجام می شود ارزکاوی می گویند. 

در حال حاضر به دلیل سهل انگاری سیاست گذاران حوزه ارزهای دیجیتال، افرادی با توجه به ارزان بودن برق در ایران و با سوءاستفاده از عناوینی مانند برق صنعتی و کشاورزی که به مراتب از برق خانگی ارزان تر است در حال فعالیت در این زمینه هستند، بدون اینکه از آن ها مالیاتی اخذ شود. بنابراین گزارش، هزینه برق کشاورزی در ایران برای هر کیلووات 0012/0، برق صنعتی هر کیلووات 01/0 و برق مسکونی هر کیلووات 03/0 دلار است (بر مبنای دلار 10 هزار تومانی) که ارزان ترین برق جهان محسوب می شود. اغلب کشورها به دلیل همین پرمصرف بودن دستگاه های ارزکاوی، این کار را در راستای حمایت از محیط زیست ممنوع کرده اند.

انتهای پیام/63086/ج/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha