قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۴۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

2هزار و 500 پرستار در بیمارستان های قزوین شاغل هستند

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه 2هزار و 500 پرستار در بیمارستان های قزوین شاغل هستند گفت: کمبود پرستار شامل مجموع کشوری است و استان قزوین نیز جدای از کشور نیست.

2هزار و 500 پرستار در بیمارستان های قزوین شاغل هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فاطمه تیموری، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین در قزوین اظهار کرد: جذب نیرو در نظام پرستاری به سه شیوۀ استخدامی، شرکتی - قراردادی و طرحی است.

وی افزود: در جذب نیروی طرحی، پرستاران مشمول این طرح در سامانه ثبت نام کرده و بعد از تایید مجوز، جذب و به کار گرفته می شوند؛ در جذب نیروی پرستار به روش استخدامی با اعلام زمان آزمون از سوی وزارتخانه و تایید مجوزها، پرستار با شرکت در این آزمون و قبولی در بیمارستان ها و یا مراکز دارای مجوز جذب می شوند.

مدیرپرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: در جذب نیرو به صورت شرکتی و قراردادی نیز، پرستار به صورت شرکتی جذب می شود که البته این نوع جذب بسیارمحدود است؛ بنابراین بسیاری از نیروهایی که در نظام پرستاری جذب می شوند، در ابتدا به صورت طرحی و با مجوز وزارتخانه و در گزینش های بعد به صورت استخدامی از طریق آزمون جذب می شوند.

تیموری اضافه کرد: مجوز جذب پرستار به دانشگاه علوم پزشکی قزوین ارائه شده اما این مجوز برای تعداد محدودی نیروی پرستار درنظرگرفته شده است؛ از آنجایی که نیازمند حضور پرستار در مناطق محروم استان هستیم این مجوزها را برای دو شهرستان استان از جمله شهرستان تاکستان و بویین زهرا در نظرگرفتیم تا نیروی پرستار این شهرستان ها تأمین شود و جذب نیروی پرستار رسمی برای شهرستان قزوین را نداریم.

وی خاطرنشان کرد: مجوز جذب پرستار توسط وزارتخانه برای دانشگاه های دارای بیمارستان های جدیدالتاسیس درنظرگرفته شده است و به همین دلیل جذب ۹ هزار پرستاری که قرار شده بود صورت بگیرد، این جذب مشمول قزوین نشد اما جذب ۹ هزار پرستاری دیگری که مطرح شده، منوط به مجوزی است که به دانشگاه داده می شود و ما نمی توانیم براساس تصمیمات خود جذب پرستار را برای استان داشته باشیم.

مدیرپرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: کمبود پرستار شامل مجموع کشور می شود و کمبود نیروی پرستار در استان قزوین مانند شرایط سایر استان های کشور است و سعی داریم از دولت و وزارخانه درخواست کنیم تا نیروی پرستاری به روش استخدامی را جذب کنیم تا هزینه ای که برای این پرستاران انجام می شود، نیروی ماندگاری برای دانشگاه شوند.

تیموری افزود: تعریف پرستاری شامل پرستاران اتاق عمل، هوشبری، دستیار، بهیار پرستار و گروه فوریت پزشکی است و برای تأمین نیروی انسانی معمولا از سه روش یاد شده استفاده می شود.

وی مطرح کرد: مجموع تعداد پرستاران شاغل در بیمارستان های استان قزوین شامل ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است که ۱۶۰۰ نفر از این آمار در مراکز دولتی شاغل هستند.

 

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha