قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۴۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به عشایر استان مرکزی پرداخت شد

استان ها مرکزیساوه مدیر امور عشایری استان مرکزی گفت: ۱۷میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره به منظور رونق زنجیره تولید گوشت به عشایر این استان پرداخت شد.

۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به عشایر استان مرکزی پرداخت شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «علی اکبر منصوری»  عصر چهارشنبه افزود: ۱۴ میلیارد ریال از این تسهیلات یک ساله با سود ۱۰ درصد و ۳/۶ میلیارد ریال تسهیلات پنج ساله با سود چهار درصد بوده است.

وی اظهار داشت: بسته های حمایتی دولت تاثیر به سزایی در ضریب تولید و تبدیل علوفه به گوشت و افزایش سودآوری این بخش دارد به طوری که نقدینگی عشایر با دریافت این تسهیلات افزایش یافته و به سهولت می توانند علوفه را در فصل تابستان تهیه کنند و علاوه بر آن با کنسانتره جیره نویسی شده از سوی شرکت تعاونی، وزن هر بره را در طول سه ماه تا ۶۰ کیلو گرم افزایش دهند.

مدیر امورعشایر استان مرکزی گفت: هر سال ۲۰ درصد تولیدات دام سبک استان مرکزی درجامعه عشایری انجام می شود.

وی بیان کرد: ۱۴ هزار راس از دام های عشایر این منطقه زیرپوشش بیمه پایه دام عشایر قرار گرفته است.
منصوری گفت: بیش از ۸۰ درصد حق بیمه دام های عشایر از محل یارانه پرداخت می شود و به ازای هر راس دام فقط ۲۷ هزار ریال حق بیمه توسط بهره بردار پرداخت شده و در صورت بروز حوادث، بیمه برای هر راس دام، بیمه ۱۰ میلیون ریال جبران خسارت می کند.

وی یادآور شد: ۲ دوره آموزشی در خصوص بهداشت و تغذیه دام و کنترل بیماری های دامی امسال برای عشایر این استان برگزار شده است.

مدیر امور عشایر استان مرکزی گفت: در چهار ماه نخست امسال سه هزار تن نهاده های دامی شامل کنسانتره، سبوس و جو و ۴۵۰ کیسه آرد بین عشایر این استان توزیع شد.

منصوری بیان کرد: به منظور تجهیز و حفاری ۲ حلقه چاه در ساوه و زرندیه ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است و ۲ دستگاه تانکر سیار ۱۲ هزار لیتری آب آشامیدنی ۳۸۰ خانوار عشایر این استان را امسال تامین کرد.

بر اساس آخرین آمار جمعیت عشایر استان مرکزی بیش از پنج هزار نفر در قالب یک هزار خانوار است که بیشتر در مناطق مختلف ساوه، زرندیه، دلیجان و خمین زندگی می کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha