قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۳۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آخرین جزئیات پرونده بانک سرمایه و شبنم نعمت زاده

مسعودی مقام درباره آخرین وضعیت پرونده شبنم نعمت زاده و بانک سرمایه توضیحاتی داد.

آخرین جزئیات پرونده بانک سرمایه و شبنم نعمت زاده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: سید اسد الله مسعودی مقام قاضی پرونده شبنم نعمت زاده در حاشیه پنجمین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده در جمع خبرنگاران گفت: از آنجایی که دفاعیات لشکری پور طولانی شد و یکسری مستندات ارائه داد، اما دفاعیات وکلا ماند، به همین منظور سعی می کنیم در هفته جاری تمام مطالب آخرین دفاع را مورد استماع قرار دهیم و چند ارزیابی باید انجام شود و استعلامات گرفته شود تا در فرجه قانونی حکم صادر شود.

وی تصریح کرد: امروز آخرین جلسه نبود، بلکه آخرین دفاعیات وکلا مانده است.

قاضی مسعودی مقام درباره درخواست های خانواده شبنم نعمت زاده گفت: از من که درخواست نداشتند، اما به مراجع دیگر نامه نگاری کردند و به ما منعکس شده و اعطای مهلت خواستند، اما مهلت داده نمی شود.

وی ادامه داد: شخصی که نامه نویس است، سمت در پرونده ندارد و نعمت زاده درخواست تبدیل قرار بازداشت به وثیقه را دارد که باتوجه به قوانین اکنون ممکن نیست، البته مراجع قضایی دیگر هم ایشان را خواستند. در باب مطالبات دیگر مانند اعسار هم تمام آن ها به شعبه ما آمده و ما اجازه خروج ایشان را نداریم.

قاضی پرونده درباره زمان صدور حکم پرونده اظهار کرد: حکم این پرونده تقریبا تا ۲۵ روز آینده صادر می شود.

مسعودی مقام درباره جلسه بعدی دادگاه بیان کرد: جلسه بعدی دادگاه شبنم نعمت زاده احتمالا دوشنبه به صورت علنی برگزار خواهد شد.

وی درباره حکم مدیران بانک سرمایه گفت: حکم آقای ضیایی و خانی در حال تایپ است و تا ۱۵ روز آینده منتشر می شود.

قاضی پرونده ادامه داد: روند دادرسی آخرین دفاع پرونده ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورویی پتروشیمی PCC هم از اواسط آبان آغاز می شود، زیرا تحقیقات ما کامل شده است.

مسعودی مقام خطاب به برخی از رسانه ها بیان کرد: برخی مطبوعات عکس مطالب را منتشر می کنند، آقای جلیل سبحانی متهم پرونده آقای طبری و در حال تعقیب است. آقای شریفی نیک نفس در تحقیقات مقدماتی بازپرس مربوطه همچنان پرونده را مفتوح گذاشته است و علی رغم تأکید ما مبنی بر تکمیل شدن آن برای ارسال به دادگاه هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

وی تصریح کرد: این آقایان متهم هستند، اما بخشی از اتهامات آن ها مربوط به پولشویی یا مباحث مختلف دیگر است، اما متهم هستند و اینکه در سایت ها تلقین کرده متهم نیست اشتباه است و متهم پرونده آقای طبری است؛ در پرونده ما هم سرنخ هایی از او پیدا شده است و آن را به برای تعقیب موضوع به دادسرا منعکس کردیم.

مسعودی مقام گفت: پرونده گروه شاملویی احتمالا بعد از پرونده پتروشیمی بررسی می شود؛ همچنین چند پرونده از بانک سرمایه آمده و پرونده آقای امامی و مدلل در حال تکمیل هستند و پرونده آقای قندالی نیز در حال بازپرسی است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha