قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۳۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

به خاطر چشم هایتان سیگار نکشید

تنگی نفس، سرفه های مکرر و هراس از ابتلا به بیماری های قلبی، تنها دلایلی نیستند که می توانند خیال ترک سیگار را به ذهنتان بیاورند.

به خاطر چشم هایتان سیگار نکشید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تنگی نفس، سرفه های مکرر و هراس از ابتلا به بیماری های قلبی، تنها دلایلی نیستند که می توانند خیال ترک سیگار را به ذهنتان بیاورند.

محققان می گویند، اگر به سیگارکشیدن ادامه دهید، چشم هایتان را زودتر از ریه هایتان از دست می دهید. آمارهایی که نزدیک به یک سال از انتشارشان گذشته، می گویند که ایرانی ها هر روز هشت هزار نخ سیگار می کشند و اگر میزان مصرف سالانه کشور را 60 میلیارد نخ فرض کنیم، ماهانه پنج میلیارد و روزانه افزون بر 166میلیون نخ سیگار در کشور مصرف می شود.

در حالی که بسیاری از افراد چیزی از تاثیر سیگارکشیدن بر سلامت چشم ها نمی دانند، محققان می گویند که سیگاری ها دوبرابر بیشتر از دیگران در خطر نابیناشدن قرار دارند. با توجه به بررسی های آن ها، دود تنباکوی سیگار، می تواند شما را به بیماری های چشمی دچار کند، یا اینکه بیماری های پیشین چشم هایتان را شدیدتر و وخیم تر کند. به باور پژوهشگران، سیگاری ها ممکن است به آب مروارید زودرس دچار شوند یا اینکه با تاری عدسی چشم درگیر شوند.

گذشته از این، اگر دیابت داشته باشید و سیگاری هم باشید، مشکلات چشمی ناشی از دیابت نوع دو بیشتر سراغتان می آید و بعید نیست که رگ های خونی پشت چشمتان هم تخریب شوند. لکه زرد که در سال خوردگی سراغ چشم برخی از افراد می آید، در سیگاری ها بیشتر دیده می شود و این افراد بیش از دیگران در معرض اختلال عصب بینایی قرار دارند. از نظر متخصصان، افراد سیگاری با وسواس بیشتری باید به فکر سلامت چشم هایشان باشند و در صورت روبه روشدن با نشانه هایی که خبر از بیماری های چشمی می دهند، موضوع را با متخصصان درمیان بگذارند. با وجود همه بیماری هایی که با مصرف سیگار به جان افراد می افتد، محققان هنوز راه موثری برای ترک سیگار پیدا نکرده اند.

برچسب های نیکوتین، سیگارهای الکترونیک و منعکس کردن تصویر ریه های بیمار روی جلد سیگارها، تنها تلاش های ناموفقی برای کاهش وابستگی افراد به سیگار بوده و با وجود همه این راه ها، لذت کشیدن سیگار برای افراد وابسته به آن، هر سال هزینه های سرسام آور درمانی را به دولت ها تحمیل می کند. هزینه هایی که صرف کردنشان همیشه به نجات جان بیماران هم منجر نمی شود.

هفته نامه آتیه نو

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha