قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۳۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همتی: ۳.۵ میلیارد دلار ارز دولتی به دارو اختصاص یافته است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ۳.۵ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفته است و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

همتی: ۳.۵ میلیارد دلار ارز دولتی به دارو اختصاص یافته است

: احمد همتی درباره وضعیت ذخیره دارو در کشور با وجود تحریم هایی که دشمنان به کشورمان تحمیل کرده اند، گفت: در حال حاضر وضعیت کشور به لحاظ تامین دارو و تجهیزات پزشکی بسیار خوب است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه نحوه تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه جهت تولید دارو و تجهیزات پزشکی هم خوب است، ادامه داد: ۳.۵میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفته است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

همتی تاکید کرد: مجموعه این اقدامات منجر به کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی شده است و مردم برای تهیه دارو مشکلی ندارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۹۷ درصد دارو های مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود، تصریح کرد: ما در زمینه تولید دارو روز به روز بیشتر به مرز خودکفایی نزدیک می شویم و اگرچه مواد اولیه برخی دارو ها از خارج از کشور وارد می شود، اما تعاملات خوبی انجام شده تا از لحاظ مواد اولیه تهیه دارو هم کمبودی نداشته باشیم و کارخانه های داروسازی با توان بالا کار خودشان را ادامه دهند.

همتی با اشاره به اینکه دشمنان مشکلاتی را در سیستم بانکی ما ایجاد کرده اند، اما بانک مرکزی هم راهکار هایی را پیش بینی کرده است تا اقدامات آنان را خنثی کند، اظهار داشت: امیدواریم کشور های همسو با آمریکا در اعمال فشار به ایران به این مسئله مهم پی ببرند که استفاده از ابزار اقتصادی و ایجاد خلل در سیستم بانکی یک کشور بسیار خطرناک است و ممکن است این حربه روزی گریبان خودشان را هم بگیرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha