قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۳۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صنعت چرم نو می شود!

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از اجرای طرح بازسازی و نوسازی ماشین آلات مورد استفاده در صنایع چرم سبک خبر داد.

صنعت چرم نو می شود!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، افسانه محرابی ، با اشاره به اهمیت چرم سبک در تولید کفش و چرم مصنوعی، اظهار کرد: ایران در زمینه تولید چرم سبک پتانسیل خوبی دارد.

وی از اجرای طرح بازسازی و نوسازی ماشین آلات مورد استفاده در صنایع چرم سبک خبر داد و گفت که منابع این طرح از محل عوارض حاصل از صادرات تامین می شود.

به گفته این مقام مسئول، اجرای طرح مذکور می تواند باعث ارتقاء صنعت چرم و افزایش میزان ارزش افزوده محصولات چرمی که عموما ارزش افزوده پایینی دارند، بشود.

محرابی با بیان اینکه در بودجه سال ۱۳۹۷ در سازمان مدیریت و برنامه ریزی ردیف متفرقه ای برای نوسازی و بازسازی ماشین آلات صنعت چرم دیده شده و امسال اجرایی شده است، تصریح کرد: مبلغ تخصیص داده شده به این طرح اندک بوده، اما می توان گفت که برای شروع مناسب است.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت همچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده مبالغ بیشتری برای نوسازی ماشین آلات صنعت چرم تخصیص یابد و گفت: واحدهای تولیدی نیز از این طرح استقبال کردند و در حال حاضر یک سری از ماشین آلات صنعتی در این بخش در حال نوسازی است.

وی با اشاره به تاثیر اجرای این طرح در بهبود صادرات با ارزش افزوده بیشتر و ارتقای قیمت ها، اظهار کرد: همچنین نوسازی ماشین آلات این صنعت در تکمیل زنجیره چرم موثر است؛ به طوری که می توانیم چرم را به صورت کامل تولید کنیم و صادرات آن را ارتقا دهیم. از طرف دیگر تولید مصنوعات چرمی به چرم سبک نیاز دارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha