قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۳۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تولید سالانه۷۳ هزار تن انواع فرآورده های گوشتی و لبنی توسط عشایر آذربایجان غربی

سرپرست اداره کل امور عشایری آذربایجان غربی گفت: عشایر استان سالانه با پرورش و نگهداری دو میلیون دام بیش از ۷۳ هزار تن انواع فرآورده های گوشتی و لبنی را تولید می کنند.

تولید سالانه۷۳ هزار تن انواع فرآورده های گوشتی و لبنی توسط عشایر آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی بهادری سرپرست اداره کل امور عشایری آذربایجان غربی امروز در ارومیه، با اشاره به اینکه عشایر آذربایجان غربی با اشتغال در دام پروری در حدود دو میلیون دام را پرورش می دهند، اظهار کرد: عشایر استان با این کار بیش از ۷۳ هزار تن انواع فرآورده های گوشتی و لبنی را سالانه تولید می کنند.

وی با بیان اینکه این میزان تولید محصولات لبنی و دامی ۲۵ درصد از تولیدات آذربایجان غربی را تشکیل می دهد، افزود: عشایر استان علاوه بر دام پروری که شغل اصلی آنها بوده به کشاورزی و تولید انواع صنایع دستی نیز مشغول هستند.

سرپرست اداره کل امور عشایری آذربایجان غربی تعداد خانوارهای عشایری استان را ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار با ۱۰۴ هزار نفر برشمرد و ادامه داد:  از این تعداد بیش از پنج هزار نفر در رشته های مختلف صنایع دستی از جمله بافت فرش، گلیم، جاجیم و انواع لباس های بافتنی مشغول به کار هستند که عمده آنها را بانوان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه عشایر استان با بافت بیش از ۴۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع انواع قالی، گلیم و جاجیم توانسته اند یکی از رتبه های برتر بیشترین میزان تولید صنایع دستی کشور را از آن خود کنند، تصریح کرد: عشایر استان همچنین با اشتغال در زراعت و کشاورزی ۸۲ هزار تن علوفه و ۸۸ هزار تن انواع محصولات باغی استان را تولید می کنند.

بهادری با اشاره به نقش موثر عشایر استان در تولید انواع محصولات دامی، لبنی، کشاورزی و صنایع دستی عنوان کرد: بدین منظور برای حمایت از عشایر، تسهیلات مختلفی در اختیار آنها قرار می گیرد که یکی از این آنها وام های بالغ بر ۲۴ میلیون تومان با سود ۱۰ درصد است.

وی پرداخت تسهیلات با سود چهار درصد از محل اعتبارات خشک سالی را یکی دیگر از خدمات ارائه شده برای حمایت از عشایر استان برشمرد و تصریح کرد: اعتبار این وام ها برابر با چهار میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان بوده که ۴۰۰ میلیون تومان آن به صندوق های خرد زنمان عشایری تعلق می گیرد.

انتهای پیام/ ۶۱۰۲۳/ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha