قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۳۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاثیر التهاب بر روند درمان حمله قلبی

حمله قلبی از عوامل اصلی مرگ و میر در جهان به حساب می آید و این واقعیت تاکیدی بر ضرورت بکارگیریِ روش های درمانی جدید برای مقابله با این عارضه جدی است.

تاثیر التهاب بر روند درمان حمله قلبی

"آنفارکتوس میوکارد" که معمولا به عنوان حمله قلبی شناخته می شود در واقع محرک یک واکنش التهابی در قلب است که بافت های آسیب دیده را با هدف تقویت روند ترمیم و تولید بافت سالم از بین می برد.

با این حال اگر این التهاب شدید یا طولانی مدت باشد روند درمان و ترمیم عضله قلب را متوقف می کند و به همین خاطر توصیه می شود که کاهش التهاب می تواند به تسریع بهبودی پس از تجربه حمله قلبی منجر شود.

پیش از این محققان آمریکایی زیرمجموعه ای از سلول های "لنفوسیت B تنظیم کننده" را در بافت چربی موش هایی که "اینترلوکین ۱۰" را ترشح کرده بودند، شناسایی کردند.

اینترلوکین۱۰، سیتوکین ضد التهابی است که از بدن در برابر مقاومت انسولینی مرتبط با چاقی حفاظت می کند و در مهار پاسخ های التهابی و ایمنی نقش دارد.

در بررسی جدید محققان، حجم بالایی از "سلول های B ترشح کننده ی اینترلوکین ۱۰" را در بافت چربی اطراف قلب موش ها مشاهده کردند.

به دنبال حمله قلبی، تعداد این سلول ها افزایش پیدا کرده و به سمت قسمت آسیب دیده قلب حرکت می کنند تا در این نقاط، التهاب را متوقف کرده و از نارسایی و آسیب بیشتر جلوگیری کنند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، بنابراین محققان نتیجه گرفتند که سلول های B ترشح کننده ی اینترلوکین ۱۰ می توانند اهداف جدیدی برای بهبود نتیجه درمان در مبتلایان به حمله قلبی باشند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha