قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۳۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گراهام به ترامپ نقشه نشان داد تا او از خروج از سوریه منصرف شود

یک رسانه آمریکایی از تلاش روزهای گذشته چند مقام آمریکایی در متقاعدکردن ترامپ برای تداوم حضور نیروهای این کشور درسوریه به بهانه سرنوشت چاه های نفت این کشور و قدرت گرفتن ایران خبر داد.

گراهام به ترامپ نقشه نشان داد تا او از خروج از سوریه منصرف شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،   منابع مطلع به ان بی سی نیوز گفته اند چند روز بعد از آنکه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا تصمیم به خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه گرفت یک سناتورجمهوری خواه و چند نفر دیگر از  معتمدان ترامپ دو بار به کاخ سفید رفتند تا نظر او را عوض کنند. 

«جک کین»، ژنرال بازنشسته آمریکایی و یکی از تحلیلگران شبکه خبری فاکس نیوز (شبکه محبوب ترامپ) ابتدا روز ۸ اکتبر تلاش کرد موقعیت سوریه، ترکیه و عراق را روی نقشه به ترامپ نشان دهد. او سپس مقر میدان های نفتی در شمال سوریه که تحت کنترل آمریکا و شبه نظامیان کرد بود را به ترامپ نشان داد. 

کین به ترامپ گفته اگر نظامیان آمریکایی از سوریه خارج شوند این نفت ها به دست ایران می افتد. او یکبار دیگر روز ۱۴ اکتبر، این بار با حضور لیندسی گراهام هم یکبار دیگر همین کار را انجام داد. او به ترامپ نقشه ای نشان داده و گفت که تقریباً سه چارم میدان های نفتی سوریه در همین منطقه ای قرار دارد که نیروهای آمریکا در آن مستقرند. 

گراهام و کین به ترامپ گفته اند که ایران آماده حرکت به سمت این میادین نفتی است و پس از خروج آمریکا حریم هوایی این منطقه را در اختیار خواهد گرفت. 

اما چندی بعد دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران اظهار داشت که نمی خواهد هیچ نیروی آمریکایی در سوریه باشد.

 

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha