قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۲۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در پارکینگ چذابه تنها 9 مورد سرقت گزارش شد

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه با وجود تمام کمبودها در اربعین امسال 30 هکتار توسعه پارکینگ ها محقق شد، گفت: در پارکینگ مرز شلمچه هیچ سرقتی گزارش نشد اما در پارکینگ مرز چذابه تنها 9 مورد سرقت گزارش شدکه با تلاش کمیته امنیتی سارقان غیرخوزستانی دستگیر شدند.

در پارکینگ چذابه تنها 9 مورد سرقت گزارش شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اهواز، عصر امروز نشست خبری معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان و مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان به صورت مشترک با اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست حبیب الله آصفی معاون امنیتی و انتظامی استانداری با تاکید بربسیج کلیه امکانات استان در ایام اربعین اظهار کرد: اگر بتوانیم در کنار مراسم اربعین آثار فرهنگی منتشر شده از رویداد اربعین در کشورهای دیگر را به نمایش بگذاریم به طور حتم جهان به وحدت و عشقی که زیارت اربعین ایجاد کرده است پی خواهد برد.

وی افزود: زمانی که گاندی،  الهام بخش خود را امام حسین (ع) معرفی می کند این نشان دهنده عمق استراتژی عشق به ابا عبدالله الحسین (ع) است.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری با بیان اینکه مردم و انجمن های مذهبی برای پذیرایی از زائران اربعین پرشور ظاهر شدند، عنوان کرد: امسال دانشگاه علوم پزشکی نظارت بسیار جدی  بر چگونگی توزیع مواد غذایی و آب آشامیدنی داشت و در این زمینه بالغ بر از ۱۵ میلیون بطری آب استاندارد در بین زائران توزیع شد.

9 درصد جلسات اربعین با هدف تامین امنیت زائران بود

آصفی با اشاره به حضور بالغ بر 6 هزار نفر نیروی انتظامی به منظور تأمین امنیت زائران گفت: 90 درصد  جلسات ستاد اربعین استان که با حضور استاندار و دستگاه های امنیتی برگزار شد با هدف تأمین امنیت زائران بود.

وی با بیان اینکه کنگره اربعین جزو مقولاتی هستند که  باور اعتقادی مردم را محک و به عرصه دینی و اجتماعی آورد، عنوان کرد: با وجود اینکه امسال دولت محدودیت های مالی داشت و مردم نیز دچار تنگناهای اقتصادی بودند اما هیچ دستگاهی از خدمت به مردم  عقب نشینی نکرد.

آصفی با اشاره به حضور مذاهب و ادیان از کشورهای مختلف در راهپیمایی اربعین، افزود:  موجی که در اربعین امسال ایجاد شد با امنیت ملی در ایران و عراق ارتباط مستقیم داشت.

وی با بیان اینکه دستگیری افراد حامل مواد مخدر در مرزها به صورت خیلی جزئی بود، گفت: اما در رابطه با حمل داروهای غیر مجاز با وجود اطلاعیه های بسیار زیادی که از سوی نیروی انتظامی اعلام شد اما برخی زائران در این زمینه کوتاهی کردند.

آصفی در رابطه با گله خبرنگاران مبنی بر عدم صدور کارت خبرنگاری برای آن ها در زمان مناسب، بیان کرد: امسال وزارت کشور صدور کارت را با 6 کاربرد صادر کرده بود و مسؤولیت توزیع آن  به عهده استانداری بود اما  به تهران پیشنهاد دادیم که در سال آینده همانطور که نیروی انتظامی تامین امنیت را به صورت استانی بر عهده دارد صدور کارت را نیز به عهده آن باشد.

30 هکتار توسعه پارکینگ ها محقق شد

وی با بیان اینکه با وجود تمام کمبودها  در اربعین امسال 30 هکتار توسعه پارکینگ ها محقق شد، گفت: در پارکینگ مرز شلمچه یک مورد سرقت هم گزارش نشد اما در  پارکینگ مرز چذابه  تنها 9 مورد سرقت گزارش شد که با تلاش کمیته امنیتی سارقان غیرخوزستانی دستگیر شدند.

آصفی عنوان کرد: طبق اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی کشور موجودی اتوبوس ۱۲ هزار دستگاه بود که  تعداد 4  هزار دستگاه به منظور استفاده محلی و 8  هزار دستگاه از توان بخش خصوصی برای جابه جایی زائران حسینی در ایام اربعین در چهار مرز اختصاص پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 700  دستگاه اتوبوس سهم استان خوزستان شد.

17 میلیارد بدهی عمرانی ستاد اربعین

وی  با اشاره به 17 میلیارد تومان بدهی عمرانی ستاد اربعین، گفت: مبلغ 20 میلیارد تومان اعتبار در حوزه زیرساخت و10 میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی به ستاد اربعین حسینی خوزستان اختصاص داده شد.

آصفی بیان کرد: با وجود ترافیک جمعیت زیاد  در ایام اربعین اما وقفه ای در حوزه صادرات نداشتیم اگر چه  اعلام رسمی برای توقف صادرات صورت گرفت اما صادرات سبزی، صیفی جات و دیگر کالاهای فاسد شدنی قطع نشد.

در ادامه رضا نجاتی مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان با بیان اینکه میزبانی از زائران حسینی افتخاری برای خوزستان است، اظهار کرد: اربعینی که در خوزستان صورت گرفت نتیجه زحمات و تلاش های بسیاری است که رسانه نیز بخشی از آن را عهده دار بود.

وی با اشاره به وجود دبیرخانه اربعین در استانداری خوزستان، افزود: ستاد اربعین به عنوان یک واحد ثابت و رسمی در استانداری خوزستان فعال و جلسات آن فقط مربوط به ایام اربعین نیست.

فعالیت 12 کمیته در ستاد اربعین

مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان با بیان اینکه 12 کمیته در ستاد اربعین حسینی فعالیت می کنند، عنوان کرد: با توجه به اهمیت بخش فرهنگی یک کمیته به این حوزه و یک کمیته هم به حوزه اطلاع رسانی و رسانه اختصاص پیدا کرد.

نجاتی افزود:  اصحاب رسانه وظیفه اصلی انتقال پیام فرهنگی اربعین را به عهده دارند و بازتاب بین المللی این رویداد جهانی با کمک خبرنگاران میسر می شود.

وی با اشاره به عبور تعداد 110 هزار نفر در یک روز از مرز شلمچه بیان کرد: این حجم از زائران حسینی در کنار دیگر ورودی های سه مرز ایران سبب شد تا کشور عراق با کمبود وسیله حمل و نقل مواجه شود.

نجاتی گفت: بالغ بر 600 موکب در دو مرز شلمچه و چذابه برای پذیرایی از زائران حسینی، همچنین به همین تعداد موکب از ورودی های استان تا مسیرهای منتهی به مرز برپا شد.

وی با اشاره به اهمیت نظامت در مسیر زائران بیان کرد: روزانه 50 نفر از نیروهای شهرداری از مرز چذابه  برای نظافت به کشور عراق اعزام و شب ها به مرز برمی گشتند.

نجاتی گفت: از هر دو مرز استان خوزستان یک میلیون و 350  هزار زائر خارج شدند که از این تعداد 180  هزار نفر از اتباع خارجه بودند.

وی  با اشاره به بازگشت 92  درصد زائران حسینی به کشور عنوان کرد: سیل امسال به زیرساخت های موجود در هر دو مرز  استان آسیب جدی وارد کرد به طوری که  قسمت عمده ای از جاده مرز چذابه، پاسگاه مرزی و پایانه با مشکل مواجه شدند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha