قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۲۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موافقت اروپایی ها با ایجاد منطقه امن بین المللی در سوریه

جهان اروپاتهران وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به پیشنهاد وزیر دفاع این کشور برای ایجاد منطقه امن بین المللی در شمال سوریه گفت، برلین با همپیمانان اروپایی خود در این مورد…

موافقت اروپایی ها با ایجاد منطقه امن بین المللی در سوریه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «هایکو ماس» اذعان کرد که پیشنهاد «آنه گرت کارن باوئر» وزیر دفاع آلمان مبنی بر ایجاد منطقه امن بین المللی در شمال سوریه موجب واکنش برخی همپیماکتبرانان اروپایی این کشور شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر امور خارجه آلمان امروز (سه شنبه) در برلین افزود: در مورد این پیشنهاد سووالاتی را از برخی دوستان خود دریافت کرده ایم.
وی با این حال تاکید کرد در این خصوص که باید یک منطقه امن بین المللی در شمال سوریه ایجاد شود، بحثی بین اروپایی ها وجود ندارد.
ماس روز گذشته (دوشنبه) خواستار ایجاد «منطقه امن بین المللی» در شمال سوریه با مشارکت ترکیه و روسیه با هدف «کاهش تنش» شد.
«کرامپ کارن باوئر» وزیر دفاع آلمان نیز گفت که در این خصوص با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هماهنگی صورت گرفته و طرح آن در نشست آتی وزیران دفاع ناتو که قرار است ۲۴ و ۲۵ ماه اکتبر (دوم و سوم آبان) در بروکسل برگزار شود به متحدان غربی ارائه خواهد شد.
وی افزود: بر اساس این طرح، منطقه امن تحت نظارت جامعه جهانی با مشارکت ترکیه و روسیه با هدف کاهش تنش ایجاد می شود.
به گفته وزیر دفاع آلمان، طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه برای کاهش تنش ها مفید خواهد بود.
این در حالیست که این پیشنهاد مخالفت هایی را در پی داشته، از جمله «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا گفته که این کشور در ایجاد منطقه امن در شمال سوریه مشارکت نخواهد کرد.
ترکیه روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در عملیاتی با نام «چشمه صلح» به بخش های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کرد.
رئیس جمهوری ترکیه، این اقدام نظامی را عملیات علیه گروه های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) نامید.
سازمان ملل متحد در بیانیه ای گزارش داد، تخمین زده می شود حدود ۴۰۰ هزار غیر نظامی در مناطق محل درگیری حضور داشته باشند که نیاز به محافظت و کمک دارند.

۱۰۷۱

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha