قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۲۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وقوع ۱۵۲ آتش سوزی در شاهرود/ امداد و نجات بیشترین فراوانی حوادث

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهرود بابیان اینکه ۵۴۳ حادثه در شش ماهه اول سال در این شهر رخ داده است، گفت: ۱۵۲ مورد از این حوادث، آتش سوزی بوده است.

وقوع ۱۵۲ آتش سوزی در شاهرود/ امداد و نجات بیشترین فراوانی حوادث

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهرود بابیان اینکه ۵۴۳ حادثه در شش ماهه اول سال در این شهر رخ داده است، گفت: ۱۵۲ مورد از این حوادث، آتش سوزی بوده است.

محمدحسن رضایی شاهرودی ظهر سه شنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران به میزبانی آتش نشانی شاهرود، ضمن بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری ۵۴۳ حادثه در شاهرود رخ داده است، بیان کرد: ۳۹۱مورد از این حوادث امداد و نجات بوده که نشان از سهم تقریباً ۷۰ درصدی امداد و نجات از کل حوادث به وقوع پیوسته در این شهر می دهد.

وی بابیان اینکه ۱۵۲ مورد از حوادث رخ داده در نیمسال اول ۹۸ به آتش سوزی مرتبط بوده است، ابراز کرد: ۲۸ درصد کل حوادث رخ داده به آتش سوزی اختصاص دارد.

۶۰ درصد تماس ها با ۱۲۵ غیر ضروری و مزاحمت است

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شاهرود بیان کرد: پس از امداد و نجات و همچنین آتش سوزی، تصادفات، انفجار، سقوط از ارتفاع، سقوط در چاه، آب گرفتگی، مزاحمت حیوانات، حبس شدن در آسانسور و ... از دیگر حوادث رخ داده در سطح شهر شاهرود طی شش ماهه اول سال جاری بوده است.

رضایی شاهرودی بابیان اینکه ۶۰ درصد از تماس های مردمی با سامانه ۱۲۵ طی نیمسال اول ۹۸ غیرضروری و مزاحمت بوده است، تأکید کرد: چهار هزار تماس در این بازه زمانی با سامانه ۱۲۵ فوریت های امداد و نجات و آتش نشانی گرفته شده که فقط ۳۰ درصد آن ها عملیاتی و ۱۰ درصد آن ها مشاوره و راهنمایی بوده که متأسفانه آمار تماس های غیرضروری بالا محسوب می شود.

وی درباره دیگر اقدامات آتش نشانی در نیمسال اول ۹۸ توضیح داد: ارائه آموزش در مدارس سطح شهر و بازدید ۴۰ مدرسه از ایستگاه های آتش نشانی باهدف ارتقای اطلاعات دانش آموزان نسبت به رسالت آتش نشانی و موارد ایمنی در کنار برگزاری سه دوره کلاس آموزشی برای داوطلبان آتش نشانی در زمره اقدامات سازمان آتش نشانی شاهرود بوده است.

برگزاری دوره های آموزشی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شاهرود از برگزاری کلاس های آموزشی سیلاب، آب رسانی، پمپ نجات و علت یابی حریق در این شهرستان خبر داد و گفت: این دوره های تخصصی با تلاش مربیان درون و برونی سازمان صورت گرفت که با استقبال خوبی هم مواجه شد.

رضایی شاهرودی با اشاره به برگزاری کلاس آموزشی برای ساکنان مجتمع های مسکونی در شهرک کوثر شاهرود، گفت: آتش نشانی همچنین برگزاری کلاس آموزشی برای کارکنان ادارات و شرکت ها را نیز در دستور کار داشته است.

وی بابیان اینکه کارشناسان آتش نشانی شاهرود از ۳۰مرکز تجاری، ورزشی و آموزشی نیز بازدید به عمل آوردند، تأکید کرد: هدف این بازدیدها، بررسی و رصد وضعیت ایمنی و امداد رسانی، راه های خروج و تخلیه و... است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شاهرود در ادامه از خریداری و تجهیز ایستگاه های آتش نشانی شهر خبر داد و گفت: در نیمسال اول ۹۸ سه دستگاه خودروی سبک، ساخت و تجهیز یک دستگاه خودروی نیمه سنگین آتش نشانی توسط گروه جهاد خودکفایی سازمان و خرید یک دستگاه پمپ لجن کش خودکار شش اینچی در زمره اقدامات و توانمندی های آتش نشانی شاهرود بوده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha