قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۲۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پرواز «مگس های سایبری» عربستان در فضای تظاهرات لبنان

تحلیلگران معتقدند در پشت پرده بسیاری از حساب های کاربری اینترنتی که در تظاهرات فعلی لبنان به حزب الله حمله می کنند، ارتش اینترنتی سعودی موسوم به «مگس های سایبری» قرار دارند.

پرواز «مگس های سایبری» عربستان در فضای تظاهرات لبنان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، با آنکه در گزارش های رسانه ای گفته می شود، آمریکا خواستار ادامه دولت فعلی لبنان با نخست وزیری «سعد الحریری» است اما عربستان به دلیل حضور نمایندگان حزب الله در این دولت و عدم مقابله الحریری با برخی اتفاقات از دولت لبنان راضی نیست و خواهان کنار رفتن الحریری است.

روزنامه «الاخبار» لبنان در گزارشی نوشت، با ورود تظاهرات مردمی لبنان به روز پنجم (دیروز؛ دوشنبه) تلاش هایی برای منحرف کردن این تحرکات از مسیر اصلی در جریان است و هجمه هایی علیه حزب الله در بیش از یک منطقه دیده می شود. در حالی که تجمع کنندگان در میدان «الشهدا» بیروت، توازن میان شعارها را رعایت می کنند و گاهی علیه حزب الله و گاهی در حمایت از آن شعار می دهند و پرچم رژیم صهیونیستی را آتش می زنند برخی تجمعات دیگر بویژه تجمعات وابسته به حزب «القوات اللبنانیه» (به ریاست سمیر جعجع و بسیار نزدیک به سعودی) شروع به گفتن ناسزا علیه حزب الله کرده اند و حتی موضوع به آتش زدن پرچم این جنبش در شمال لبنان رسید اگرچه القوات با صدور بیانیه ای از این اقدام اعلام برائت و سعی کرد قضیه را جمع کند.

بر اساس این گزارش، اقدامات مذکور منجر به نارضایتی هایی میان محافل حزب الله و محافل آن شده است؛ همچنین اقدامات مشابه برخی تظاهرات کنندگان و شعار علیه «نبیه بری» رئیس جنبش امل حامیان این جنبش را نیز عصبانی کرده است.

الاخبار افزود، در همین ارتباط برخی از حامیان جنبش امل بر اساس عادت با موتورسیکلت در مناطق بیروت دست به گشت زنی کردند و تعدادی از آنها سعی کردند وارد میدان «ریاض الصلح» شوند که ارتش جلوی آنها را گرفت. حزب الله و امل فورا با صدور بیانیه هایی اعلام کردند ارتباطی با این اقدام موتورسواران ندارند و جنبش امل از حامیان خود درخواست کرد از تحرکات خود در سطح شهر بیروت دست بردارد.

اما دیروز طرح نجات سعد الحریری پس از جلسه بیش از سه ساعته هیأت دولت تصویب شد تا شاید از اعتراضات کاسته شود؛ موضوع قابل توجه رفتار  شبکه سعودی العربیه سعودی بود که پس از تصویب این طرح شروع به برخی شایعه پراکنی ها کرد و از اعلام حالت فوق العاده خبر داد.

 

الاخبار در همین ارتباط نوشت، تحلیلگران اعلام کرده اند آنچه  به عنوان «مگس های سایبری» عربستان سعودی شناخته می شود مسؤولیت حمله به حزب الله در شبکه های اجتماعی را بر عهده گرفته اند ، آنها طوری عمل می کنند که گویا کابران لبنانی در پشت پرده این حساب های اینترنتی هستند. منبع اکثر توییت ها علیه حزب الله ، عربستان سعودی است. همه اینها در کنار تحرکات شخصیت های وابسته به سفارت عربستان در لبنان برای حمله به حزب الله و کنار زدن الحریری است.

دیگر رفتار قابل تأمل عربستان در تظاهرات لبنان این بود که این کشور به محض شروع ناآرمی ها اقدام به خارج کردن اتباع خود از لبنان کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان ان ای»، در همین ارتباط «ولید البخاری» سفیر عربستان دیروز (دوشنبه) اعلام کرد، از شنبه هفته جاری پنج هواپیما در حال انتقال شهروندان سعودی از لبنان هستند و تا کنون 870 عربستانی، لبنان را ترک کرده اند.

اما ارتش لبنان تصمیم گرفته برخوردی با تظاهرات کنندگان نداشته باشد و مشخص نیست طی روزهای آینده چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.

انتهای پیام/ص

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha