قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۲۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برخی از مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه «صنفی» نیست

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان گفت: در برگزاری جلسه و شرکت در نشست های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، بر اساس بررسی های صورت گرفته دریافتیم که کارگران حدود 15-16 مطالبه و درخواست دارند که باید گفت خیلی از این ادعاها قابل رسیدگی نیستند و موضوعیت صنفی ندارند.

برخی از مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه «صنفی» نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ارسلان غمگین سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان ظهر امروز در اهواز اظهار کرد: در حال حاضر شرکت نیشکر هفت تپه بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل، حقوق های کارگران را پرداخت می کند و روند کار روبه پیشرفت است.

وی افزود: با اتمام قرارداد 20 نفر از کارگران شرکت، کارفرما عذر آن ها را خواست که با ورود استاندار به مسئله، ادارات کار و فرماندار محل 17 نفر به کار برگشتند ولی بازگشت به کار 3 نفر با مخالفت کارفرما مواجه است زیرا کارفرما مدعی است که آن 3 نفر غیر از اتمام قرارداد مشکلات دیگری هم دارند.

غمگین گفت: با کارفرما جلسات زیادی برگزار کرده ایم و در پی حل سریع این مشکل و رایزنی برای بازگشت به کار آن 3 نفر هستیم.

وی عنوان کرد: در برگزاری جلسه و شرکت در نشست های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، بر اساس بررسی های صورت گرفته دریافتیم که کارگران حدود 15-16 مطالبه و درخواست دارند که باید گفت خیلی از این ادعاها قابل رسیدگی نیستند و موضوعیت صنفی ندارند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان با اشاره به اعتراض های اخیر کارگران نیشکر هفت تپه و این که ادعاها و دغدغه های کارگران باید مربوط به مسائل صنفی باشد، افزود: نمی شود کارگران با اعتصاب و تعطیل کردن کار و توقف تولید کارخانه مطالبات و دغدغه های خود را مطرح کنند، بلکه باید به مراجع قانونی مراجعه کنند و ما هم رسیدگی می کنیم.

غمگین با اشاره به لزوم رعایت قانون و مراجعه به آن به منظور رسیدگی و پیگیری مطالبات افزود: در حال حاضر 3 نفر از بهترین کارشناسان را به منظور رسیدگی به مطالبات کارگران در شرکت نیشکر هفت تپه مستقر کرده ایم و با تشکیل کمیته کارشناسان خبره، امر مراجعه به قانون را برای کارگران نیشکر هفت تپه آسان کرده ایم.

وی ادامه داد: حامی صد در صد کارگران هستیم و به هیچ عنوان توصیه به اخراج نکرده ایم و نخواهیم کرد و باید دانست علی رغم حمایت از کارگران، کارگران هم باید با مراجعه به مراجع قانونی مطالبات خود را پیگیری کنند.

انتهای پیام/ر

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha