پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۲۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در استان ایلام

رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: براساس این طرح حقوقدانان با حضور در مساجد پاسخگوی سوالات قضایی شهروندان هستند.

اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در استان ایلام

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ایلام، علی دهقانی رئیس کل دادگستری استان ایلام ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهمترین برنامه های قوه قضاییه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در پاسخگویی مسوولین به مردم طرح یک مسجد یک حقوقدان در استان اجرایی خواهد شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب شاخصه هایی برای قوه قضاییه بیان فرمودند که در سند راهبردی تحول و تحول گرایی در دستگاه قضایی مورد تاکید قرار گرفته و ریاست محترم قوه قضاییه نیز بر اجرای سند تحولی و شاخصه های آن از سوی دادگستری های سراسر کشور تاکید دارند.

رئیس کل دادگستری استان ایلام تصریح کرد: در برنامه تحولی دستگاه قضایی شاخصه هایی از قبیل رضایت مردم و جلب اعتماد عمومی آمده و در همین راستا رفع اطاله دادرسی و رسیدگی سریع، توأم با دقت به پرونده های حقوقی و کیفری مدنظر باید باشد، و همچنین حفظ کرامت انسانی و رعایت حقوق شهروندی که دستورالعمل آن از سوی ریاست محترم قوه قضاییه ابلاغ شده مورد تاکید است.

وی با اشاره به عزم دستگاه قضایی استان در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری تاکید کرد: این امر نیز با همراهی ائمه محترم جمعه و جماعات و استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف، هیئت های صلح، نهادها و سازمان های عضو شورای پیشگیری از وقوع جرم در راستای ترویج فرهنگ صلح و سازش امکان پذیر است.

دهقانی خاطرنشان کرد: برخورد قاطع با کلیه مظاهر فساد و مخلین نظم و امنیت عمومی و متجاوزین به حقوق بیت المال به طور ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان است.

انتهای پیام/970821

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha