قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۱۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقش انکار نا پذیر یاران امام حسین(ع) در پیروزی های معنوی نهضت عاشورا

تاریخ واقعه کربلا و یاران معصومین(ع) پر است از پیروزی های معنوی که جز با یارانی جان بر کف و تکلیف مدار، به دست آمدنی نبود و هر کجا اطراف امام معصومی، از یاران بصیر خالی شد، آنچه نباید رخ داد.

نقش انکار نا پذیر یاران امام حسین(ع) در پیروزی های معنوی نهضت عاشورا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، زهرا محمدی؛ فعال رسانه ای طی یادداشتی به نقش انکار نا پذیر یاران معصومین(ع) در پیروزی های معنوی مکتب تشیع و به ویژه نهضت عاشورا پرداخت.

در این یادداشت آمده است:

این که مدام می گوییم و می شنویم که واقعه کربلا و مکتب حسینی دانشگاه انسان سازی است ، نه شعار است و نه سخنی برآمده از احساسات زودگذر ، بلکه اگر به عمق این واقعه نزدیک و نزدیک تر شویم به حقایق نابی پی می بریم که تمام، درس ایستادگی و بصیرت در زمانه امروز ماست.

 بررسی و شناخت یاران اباعبدالله(ع) از جمله نکات مهم و ارزشمندی که شاید کمتر به آن پرداخته شده  است، همان ها که در مقابل لشگر عظیم دشمنان با اتکا  به قدرت لایزال الهی در کنار امام زمان خویش ماندند و با آن که می دانستند پایان این راه، جز پایان یافتن زندگی مادی نیست با ایمان به حیات معنوی تا پای جان ایستادند.

یکی از شخصیت های قابل تأمل در میان یاران امام حسین علیه السلام،«سوید عمرو» است ، او آخرین کسی بود که در کربلا شهید شد. سوید از آخرین کسانی بود که به میدان رفت و بر اثر زخم و جراحت بیهوش شد و دشمن گمان کرد کشته شده است.

او زمانی به هوش آمد که اباعبدالله به شهادت رسیده بود و سپاه عمرسعد به سوی خیمه ها حمله ور شده بودند و به یکدیگر نوید کشته شدن اباعبدالله را می دادند.

سوید وقتی به هوش آمد و دشمن را در این حال دید با خنجری که در چکمه پنهان کرده بود برخاست و تا آخرین لحظات با دشمن جنگید تا به فیض شهادت نائل آمد.

او پس از به هوش آمدن می توانست میدان را ترک کند، چرا که امامی که بر او حکم جهاد را واجب کرده، شهید شده بود و او امتحانش را پس داده و یک بار در میدان مبارزه کرده بود و توفیق شهادت نیافته بود، پس دیگر تکلیفی برگردنش  نبود.

تاریخ واقعه کربلا و یاران معصومین(ع) پر است از پیروزی های معنوی که جز با یارانی جان بر کف و تکلیف مدار، به دست آمدنی نبود و هر کجا اطراف امام معصومی از یاران بصیر خالی شد، آنچه نباید رخ داد، چنانچه حسن بن علی علیه السلام فرمود: "اگر به تعداد انگشتان یک دست یار با بصیرت داشتم با معاویه می جنگیدم".

این گواه روشنی از واقعه کربلا برای ما است که در مکتب حسینی تکلیف زمانی به پایان می رسد که وجود انسان به پایان رسد و مقام معظم رهبری طبق همین آموزه ها در جمع رزمندگان دهه 60 می گویند: جهاد تمام شدنی نیست و حتی بالاتر از آن تمام وجود ما متعلق به خدا است و تکلیف تا آخرین لحظه به پایان نمی رسد.

انتهای پیام/ 70068

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha