قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۱۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هفته ای به نام خوشنویسی و هنری که رنگ می بازد

اگر چه هنر خوشنویسی از جمله هنرهایی است که از گذشته تاکنون ارزش و اعتبار خود را در بین هنرمندان و مردم حفظ کرده است؛ اما این روزها وجود کامپیوتر و نگارش انواع خطوط در چند ثانیه و دقیقه، موجب شده است تا این هنر اصیل و دلنواز رنگ ببازد.

هفته ای به نام خوشنویسی و هنری که رنگ می بازد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان نکا، هنر خوشنویسی از جمله هنرهایی است که به نوعی زبان خاص شاخص ترین هنر به دلیل تجسم کلام وحی در بین مسلمانان است و از دوران مختلف مورد توجه ویژه بوده است.

از 23 تا 30 مهر ماه به نام هفته خوشنویسی نام گذاری شده است؛ هفته ای که اگر چه تلاش می شود تا برپایی نمایشگاه های مختلف از این هنر، همایش ها، گردهمایی ها و دورهم اندیشی ها این هنر سرپا نگه داشته شود؛ اما نمی توان به راحتی از تاثیرات ارتباطات روز و مدرن بر دنیای خوشنویسی گذشت.

به همین مناسبت و با هدف بزرگداشت و نکوداشت هفته خوشنویسی، نمایشگاه خوشنویسی با موضوع اربعین، به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا و انجمن خوشنویسان این شهرستان در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا برپا شد تا ضمن نمایش آثار مختلف از هنرمندان شهرستان، از فراموشی و رنگ باختن این هنر جلوگیری شود.

خوشنویسی هنر بزرگی است که باید توسعه و تقویت یابد

امام جمعه نکا در آیین افتتاح نمایشگاه خوشنویسی در نکا گفت: توجه به هنر و هنرمندان که برای اعتلای اسلام و انقلاب تلاش دارند از جمله وظایف مهمی است که برعهده مسؤولان است و باید در این راستا بیش از پیش تلاش شود.

حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی اظهار کرد: روی کار آمدن  کامپیوتر و تایپ، موجب توجه کمتر به هنر خوشنویسی با دست شده است و باید تلاش شود تا از فراموشی این هنر جلوگیری شود.

وی افزود: هنر خوشنویسی در شهرستان نکا با تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا و انجمن خوشنویسان این شهرستان به جایگاه مناسبی رسیده است و باید در ادامه راه برای بسط و گسترش آن تلاش شود.

امام جمعه نکا بیان داشت: نمایشگاه خوشنویسی با موضوع اربعین هم گامی برای اعتلای اسلام و ارزش های آن است که در نکا برپا شد و گامی مهم برای توسعه هنر اسلامی و انقلابی است.

 

هنر خوشنویسی، پرورش ذوق هنری

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا در حاشیه برپایی این نمایشگاه با بیان اینکه هنر خوشنویسی، پرورش ذوق هنری مسلمانان است؛ گفت: باید تلاش شود تا این هنر در دوران مختلف سرپا باشد و این هنر در جامعه بسط و گسترش یابد.

مهدی روحی اظهار کرد: اگر چه در سال های اخیر به واسطه پیشرفت تکنولوژی شاهد کم رونقی هنر خوشنویسی با دست در جامعه هستیم؛ اما این تکنولوژی نباید مانع یادگیری و آموزش هنر در بین جوانان و نوجوانان شود.

وی افزود: تلاش برای برپا نگه داشتن هنر خوشنویسی هم پای هنرهای دیگر باید مورد توجه باشد و در این راستا برپایی نمایشگاه گامی برای پررونق کردن هنر خوشنویسی در جامعه باشد.

 

برپایی نمایشگاه خوشنویسی اربعین با 33 اثر از هنرمندان نکایی

رئیس انجمن خوشنویسان این شهرستان نکا هم با اشاره به برپایی نمایشگاه خوشنویسی با 33 اثر از هنرمندان نکایی یادآور شد: نمایشگاه خوشنویسی با موضوع اربعین در هفته خوشنویسی، با 33 اثر از 22 هنرمندان با ذوق نکایی برپا شد.

فریبرز نوری در ماه هفته خوشنویسی است و تلاش شد تا در این هفته با برپایی نمایشگاه خوشنویسی با موضوع اربعین در نکا، این هنر در جامعه بسط و گسترش بیشتری یافته و از هنرمندان حمایت شود.

وی گفت: آشنایی مردم با هنر و حمایت از هنرمندان از مسائل و اهداف مهم برای برپایی این نمایشگاه بوده است که امیدواریم با گسترش و توسعه این نمایشگاه ها شاهد توجه بیشتر به هنر و هنرمند باشیم.

ماه در گالری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا برپا و تا پنج شنبه دوم آبان ماه برپا است.

انتهای پیام/86002/ع

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha