قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۱۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برومند: مراکز نوآوری دانشگاه ها حمایت می شود

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: ایجاد مراکز نوآوری در دانشکده های هر یک از دانشگاه های سراسر کشور در چارچوب راهبردهای وزارت علوم بوده و از این مراکز که در حوزه فناوری فعالیت می کنند، پشتیبانی می شود.

برومند: مراکز نوآوری دانشگاه ها حمایت می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با با اشاره به اهمیت مراکز نوآوری در دانشگاه ها گفت: این موضوع که دانشگاه ها به سمت فضاهای نوآوری در هر یک از دانشکده های خود حرکت می کنند، برای پیشرفت کشور بسیار مهم بوده و این نوع فعالیت یک کار استراتژیک است.

* مراکز نوآوری کاربرد زیادی در علم و فناوری دارند

وی افزود: مراکز نوآوری که امروز در هر دانشکده ای از دانشگاه های سراسر کشور ایجاد می شود، دارای کاربردهای زیادی در حوزه علم و فناوری است که باید با حضور نیروی انسانی جوان و نخبه دانشگاهی، این مراکز فعالیت خود را با قدرت بیشتری انجام دهند.

* ایجادمراکز نوآوری جزء چارچوب راهبردی وزارت علوم است

برومند اضافه کرد: اینکه در هر دانشکده ای از دانشگاه ها یک فضای خاصی برای مراکز نوآوری ایجاد می شود، جزء چارچوب راهبردی وزارت علوم بوده و از این مراکز پشتیبانی لازم انجام می شود، البته باید به این نکته اشاره کنم که دانشگاه ها نباید در این حوزه تنها به یک راهبرد خاصی اکتفا کنند، باید این مراکز انعطاف پذیری لازم را در نوآوری علمی به وجود بیاورند.

* امسال با راه اندازی گرنت فناوری طرح های نوآوری در قالب محصول وارد بازار می شود

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: امسال با راه اندازی گرنت فناوری شرایطی را فراهم کردیم که خروجی طرح های مراکز نوآوری بتواند در قالب محصول وارد بازار و جامعه شود که این کار نه تنها در راستای اقتصاد مقاومتی بوده، بلکه می تواند در رونق تولید تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha