قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۰۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راه اندازی ۱۶ کمپ ترک اعتیاد به اینترنت و گوشی در کره جنوبی

دولت کره جنوبی از راه اندازی ۱۶ کمپ ترک اعتیاد به اینترنت و تلفن همراه در این کشور خبر داد.

راه اندازی ۱۶ کمپ ترک اعتیاد به اینترنت و گوشی در کره جنوبی

کره جنوبی از جمله کشورهای دارنده بیشترین مالکیت گوشی های هوشمند در جهان است. آمارهای دولتی نشان می دهد بیش از ۹۸ درصد از نوجوانان این کشور در سال ۲۰۱۸ با یک گوشی همراه کار کرده اند که در بسیاری از آنان نشانه های اعتیاد به این فناوری مشاهده می شود.

وزارت علوم، اطلاعات و فناوری ارتباطات کره جنوبی اعلام کرد: سال گذشته حدود ۳۰ درصد از کودکان ۱۰ تا ۱۹ ساله در این کشور در گروه افرادی جای گرفتند که وابستگی بیش از حد به تلفن های همراه خود دارند. در حقیقت این کودکان به دلیل استفاده از گوشی هوشمند با پیامدهای جدی از جمله کاهش مهارت خودکنترلی روبرو بوده اند.

در سال جاری وزارت خانواده و برابری جنسیتی کره جنوبی از راه اندازی ۱۶ کمپ در این کشور برای ۴۰۰ دانش آموز مقطع دبیرستان و راهنمایی خبر داد. برای برخی از والدین راه اندازی این کمپ ها آخرین گزینه است.

به گزارش شبکه خبری CNN، حضور در این کمپ ها برای نوجوانان رایگان است و آنان در مدت زمان حضور در این کمپ ها به انجام فعالیت های مختلف تشویق می شوند. همچنین در جلسات مشاوره فردی، گروهی و خانوادگی شرکت می کنند تا در مورد استفاده آنان از تلفن همراه بحث کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha