قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۰۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۹۰۰ هزار میلیارد تومان رانت پنهان و فرار مالیاتی معضل اقتصاد ایران

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه معضل اقتصاد ایران، ۹۰۰ هزار میلیارد تومان رانت پنهان و فرار مالیاتی است گفت: اگر پایانه های فروشگاهی به درستی کار کنند موجب کاهش فرار مالیاتی خواهد شد.

۹۰۰ هزار میلیارد تومان رانت پنهان و فرار مالیاتی معضل اقتصاد ایران

: محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره میزان فرار مالیاتی در کشور گفت:، چون سامانه ای برای رصد میزان خرید و فروش دستگاه ها و تبادلات مالی آن ها وجود ندارد و عملاً نظارتی بر پایانه های فروش و دستگاه های کارتخوان نیست نمی توانیم رقم دقیقی درباره فرار مالیاتی اعلام کنیم.

وی افزود: هر قدر که پایانه های فروشگاهی نصب شود و نظام خرید و فروش کشورمان سیستمی شود شاهد کاهش فرار مالیاتی بوده و این معضل کمتر خواهد شد.

بهمنی اظهار داشت: فرار مالیاتی در کشور بیداد می کند ضمن اینکه هم اکنون بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان رانت پنهان در کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: ۶۰ درصد کارخانجات با ظرفیت ۴۰ تا ۶۰ درصدی کار می کنند و ظرفیت های خالی دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون دریافت مالیات بر ارزش افزوده بهبود یافته و تلاش داریم بتوانیم کنترل لازم در این بخش افزایش پیدا کرده و در نهایت از فرار مالیاتی در کشور بکاهیم.

وی گفت: هم اکنون ۱۰ میلیارد دلار قاچاق در کشور وجود دارد در حالی که ایران با هفدهمین اقتصاد دنیا ۷۰۴ میلیارد دلار ذخایر معدنی دارد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha