قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۹۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تایید دیوان محاسبات از پرداخت ۲ درصد عوارض معادن به بهاباد

استان ها یزدیزد نماینده حوزه انتخابیه مهریز گفت: با پیگیری های مستمر در ۲ سال اخیر برای اولین بار پرداخت ۲ درصد عوارض حاصل از فعالیت های معدنی برای توسعه کارهای عمرانی در…

تایید دیوان محاسبات از پرداخت ۲ درصد عوارض معادن به بهاباد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا صباغیان بافقی روزیکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در بهاباد تصریح کرد: از این پس تمام شرکت ها و بهره برداران معادن دولتی و غیردولتی منطقه مکلف به پرداخت ٢ درصد فروش خود برای آبادانی شهر و روستاهای این شهرستان هستند.

وی افزود : بدون شک پرداخت عوارض ناشی از فعالیت های معدنی که از این به بعد حق قانونی مردم منطقه است می تواند نقش بسزایی در رفع محرومیت و توسعه و عمران این شهرستان داشته باشد.

 نماینده مردم شهرستانهای بهاباد، بافق ، مهریز ، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت عوارض نقش موثری در توسعه و رفع محرومیت این منطقه دارد.

هم اکنون بیش از ۲۰ معدن در بهاباد فعال است، اندیس هایی معدنی شهرستان شامل سنگ های تزئینی و نمای ساختمان، شن و ماسه، سنگ آهن، آهک و ... است.  

این شهرستان با ۶ هزار و ۸۳۷  کیلومترمربع  شامل دو بخش مرکزی و آسفیج و مناطق حاصلخیز جلگه و ییلاقی بنستان است و حدود ۱۹۰ روستا و آبادی دارد.

بهاباد در سال ۱۳۴۸ مرکز بخش شد و سال ۱۳۸۸ به شهرستان ارتقا یافت و مرکز آن شهر بهاباد است.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha