قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۹۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک هزار دانش آموز خوزستانی بازمانده از تحصیل شناسایی شدند

استاندار خوزستان با تاکید براینکه تمام تلاش ما بر این است تا شاخص بیسوادی در استان را کاهش دهیم، گفت: امسال بیش از یک هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و به تحصیل بازگردانده شدند.

یک هزار دانش آموز خوزستانی بازمانده از تحصیل شناسایی شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اهواز، غلام رضا شریعتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به استقبال کم نظیر از اربعین امسال، اظهار کرد: با تمهیدات صورت گرفته تاکنون بیش از دو میلیون و 400 هزار تردد صورت گرفت که نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: بالغ بر یک میلیون و 300 هزار زائر از مرز خارج شدند و حدود 900 هزار تا یک میلیون زائر از زیارت عتبات بازگشتند.

جذب 2هزارو 300 دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

استاندار خوزستان گفت: امسال در سال تحصیلی جدید حدود 2 هزار و 300 دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان جذب شدند که نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشت.

شریعتی با بیان اینکه  امسال بنا بود تنها 400 دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان پذیرفته شوند اما با توجه به کمبود معلم در استان این رقم افزایش یافت، افزود: در سال های آینده  قرار است این عدد را به 3 هزار و 400 دانشجو افزایش دهیم تا بتوانیم با جذب نیروی بومی، کمبود شدید معلم در استان را به حداقل برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه در آغاز سال تحصیلی خود را متعهد به جذب کودکان بازمانده از تحصیلی می دانیم، گفت: در دو سال گذشته 3 هزار و 500 دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و به تحصیل بازگشتند.

شریعتی افزود:  امسال نیز این طرح را با کمک سازمان بهزیستی و آموزش وپرورش و سازمان های مردم نهاد انجام خواهیم داد.

وی با تاکید براینکه تمام تلاش ما بر این است تا شاخص بیسوادی در استان را کاهش دهیم، بیان کرد: امسال بیش از یک هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و به تحصیل بازگردانده شدند.

لزوم جابه جایی دکل های مخابراتی از مدارس

شریعتی با اشاره به طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموز یا  طرح نماد، گفت: این طرح کاربردی به منظور پیشگیری ازآسیب های اجتماعی در مدارس اجرا و سبب می شود دانش آموزان در برخورد با آسیب های اجتماعی واکسینه شوند.

وی عنوان کرد: طرح نماد باید در همه استان به صورت فراگیر اجرا شود و دستگاه های اجرایی هم در اجرای این طرح و طبق الگوریتم آموزش و پرورش را همراهی کنند؛ خانواده ها نیز باید در این طرح همکاری لازم را انجام دهند.

شریعتی با اشاره به وجود دکل های مخابراتی در مدارس بیان کرد: با اینکه مضر بودن تشعشعات مخابراتی  به لحاظ علمی ثابت نشده است اما وجود دکل ها در مدارس سبب نگرانی خانوده ها شده است و تلاش می شود که این دکل ها جابه جا شوند.

8هزار نیروی حق التدریس ساماندهی شد

در ادامه این جلسه مهدی رفیعی سرپرست آموزش و پروش خوزستان اظهار کرد: امسال بالغ بر یک میلیون و 100 هزار دانش آموز، حدود 8 هزار حق التدریس و 57 هزار معلم رسمی ساماندهی شدند.

وی افزود: امسال به تعداد 5 هزارو 111  پرونده انتقالی توسط همکاران در اداره کل آموزش و پرورش خوزستان رسیدگی شد.

 سرپرست آموزش و پروش خوزستان گفت: طبق مصوبه مجلس از مجموع افرادی که قبل از سال 92  در حوزه سواد آموزی اشتغال داشتند تعداد یک هزار و 290  نفر جذب شدند و به جمع حق التدریس های ما پیوستند.

رفیعی افزود: حدود 823 نفر معلم پیش دبستانی، افرادی که حق التدریس ناپیوسته یا سرباز معلمانی که قبل از سال ۹۱  سابقه حق التدریس داشتند و از منابع دولتی حقوق می گرفتند درمجموع  حدود 2 هزارو 113  جذب حق التدریس شدند.

وی عنوان کرد: جذب نیرو به حدی بود که برخی از شهرهای ما مانند شهرستان ایذه با  100  نفر نیروی مازاد روبه رو شد که مجبور شدیم بین شهرهای دیگر توزیع کنیم که اغلب شهرهای همجوار نیرو نیاز نداشتند.

انتهای پیام/ر

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha