پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۹۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

محمدرضا برزویی: اربعین یک فن آوری نرم هویت ساز و تمدن ساز است

دکتر محمدرضا برزویی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام اربعین را یک فن آوری نرم هویت ساز و تمدن ساز دانست.

محمدرضا برزویی: اربعین یک فن آوری نرم هویت ساز و تمدن ساز است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، قدس آنلاین: به گزارش ستاد خبری فضای مجازی ستاد اربعین، دکتر محمدرضا برزویی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام اربعین را یک فن آوری نرم هویت ساز و تمدن ساز دانست.

وی گفت: ما سه دسته فن آوری سخت، نیمه سخت و نرم داریم، ولی عمدتا فن آوری با مباحث سخت شناخته می شود، ولی بر اساس تعریف فن آوری بخشی از فن آوری ها که دارای ورودی های انسانی و فرهنگی و ایوئولوژیک می باشد را می توان فن آوری نرم نامید.

دکتر برزویی فن آوری را ابزار و شیوه بهره برداری از ثروت ها، منابع و دارایی ها معرفی کرد و اظهار داشت: اربعین هم یک ثروت معنوی و مذهبی برای جهان اسلام است که راهپیمایی آن به مثابه یک فن آوری نرم بین الادیانی هویت ساز و در گستره بین المللی، تمدن ساز می تواند باشد.

وی ادامه داد: مسیر فن آوری نرم هویت ساز سه مرحله تفکر و رفتار عاطفی، تفکر و رفتار حسی و در مرحله آخر تفکر و رفتار کنشی دارد که جاماندگان اربعین در دو مرحله اول هستند و راه یافتگان به راهپیمایی به مرحله سوم یعنی رفتار کنشی رسیده اند.

وی ثمرات این فن آوری نرم را برشمرد و گفت: اول افزایش روحیه از خود گذشتگی، دوم تعظیم شعائر اسلامی، سوم استقامت و پایداری بر اصول و ارزش های ناب اسلامی و در نهایت ظلم ستیزی و دفاع از حقوق مظلومین و مستضعفین جهان خواهد بود.

برزویی عشق به اهل بیت که خمیرمایه پیاده روی اربعین است را مقدمه ایجاد فن آوری نرم هویت ساز بین الادیانی دانست و تصریح کرد: این مهم زمینه ساخت جامعه سازی توحیدی و ولایی خواهد بود که آن نیز بسترساز تحقق تمدن نوین اسلامی خواهد بود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha