قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۹۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شناسایی رقبای تجاری در کشورهای هدف تجارت

اقتصاد بازرگانیتهران رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: رایزنان بازرگانی و بخش اقتصادی سفارتخانه ها، باید رقبای تجاری را در کشورهای هدف تجاری شناسایی کرده و اطلاعات آنها را به صادرکنندگان…

شناسایی رقبای تجاری در کشورهای هدف تجارت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گفته می شود که اخیرا برخی فعالان تجاری هند و پاکستان اقدام به فعالیت در بازار کشورهای همسایه مانند جمهوری آذربایجان کرده و خواستار گرفتن سهم ایران در این بازارها هستند.

«حمیدرضا زادبوم» در پاسخ به اینکه آیا برای از دست ندادن بازارهای هدف اقدامی انجام شده است، به گفت: این یک جنگ تجاری مربوط به همه کشورهاست، این نیست که بگوییم دو کشور وارد جمهوری آذربایجان شده اند و مشخصا با ایران در این زمینه تقابل دارند. به طور طبیعی در جمهوری آذربایجان ممکن است چندین رقیب داشته باشیم.

وی ادامه داد: در همه کشورها اولین کار رایزنان بازرگانی و بخش اقتصادی سفارتخانه، رصد رقباست. این هوشمندی تجار، بخش اقتصادی سفارتخانه و رایزنان بازرگانی است که بتوانند رقبا را به خوبی مطالعه کرده و به صادرکنندگان گزارش کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه «بیش از این کاری نمی توان کرد»، افزود: باید در بازارها هوشمند باشیم چرا که همیشه با خطری به نام رقیب تجاری مواجه هستیم. اینکه به طور مشخص از هند و پاکستان در بازار جمهوری آذربایجان نام ببریم کار درستی نیست چون آن ها هم دنبال منافع خودشان هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha