قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۹۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۳ مدرسه ابتدایی در کردستان به سازه های ورزشی مجهز می شوند

استان ها کردستان سنندج معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان از ایجاد سازه های ورزشی در ۱۳ مدرسه ابتدایی سطح استان برای نخستین بار در سال تحصیلی جاری خبر داد.

۱۳ مدرسه ابتدایی در کردستان به سازه های ورزشی مجهز می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، افشین خوشگوار روز یکشنبه اظهار داشت: یکی از طرح هایی که امسال برای نخستین بار در سطح استان اجرا می شود، طرح درس تربیت بدنی در سازه مدرسه است که براساس آن سازه های ورزشی برای استفاده دانش آموزان در مدارس دایر می شود.

وی افزود: اولویت اجرای طرح در مدارس دخترانه بدلیل فقر حرکتی این قشر است و دوره اول و دوم ابتدایی را شامل می شود و برای محل آن نیز فضاهای بلااستفاده در مدارس که حداقل ۱۰۰ متر مربع است، مورد استفاده قرار می گیرند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: هدف تعیین شده برای اجرای این طرح در استان کردستان ۱۳ مدرسه ابتدایی است که در حال حاضر هشت مدرسه از این تعداد آماده است و در صورت تامین فضا بنا داریم تا پایان سال تحصیلی جاری این طرح را به ۳۲ مدرسه تعمیم دهیم.

وی با تاکید برهمکاری و همراهی شهرستانها و مناطق در معرفی فضاهای بلااستفاده در مدارس برای اجرای طرح، اظهار داشت: تمام هزینه های تعمیر و تجهیز فضاهای مورد نظر از سوی آموزش و پرورش تامین می شود، ضمن اینکه هر فضا بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون ریال هزینه نیاز دارد.

خوشگوارهدف از اجرای این طرح را توجه به ورزش و تحرک بدنی و توسعه مهارت های حرکتی پایه در میان دانش آموزان ابتدایی بویژه دختران برای پویایی و نشاط نسل آینده اعلام کرد.

وی با اشاره به تاثیر ورزش و تربیت بدنی بر سلامت دانش آموزان اضافه کرد: ۲ ساعت زمان درس تربیت بدنی در هفته جوابگوی نیازهای جسمانی، فیزیکی و حرکتی دانش آموزان نیست بنابراین با اجرای برخی طرح های کمکی تلاش می شود سرانه زمان فعالیت های ورزشی دانش آموزان در مدارس افزایش یابد.

در حال حاضر ۹۳۰ معلم تربیت بدنی در سطح مدارس استان کردستان مشغول فعالیت  هستند وطبق آمارهای موجود، ۹۳ درصد مدارس شهری و۸۱ درصد مدارس روستایی  با استفاده از معلمان متخصص تربیت بدنی پوشش داده می شوند.
 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha