قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۹۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برداشت چای قرمز از روستا علوه شهرستان کارون آغاز شد

استان ها خوزستان اهواز حسن ناصر، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کارون گفت : برداشت محصول چای قرمز(حمرا) از روستا علوه شهرستان کارون از امروز یکشنبه آغاز شد.

برداشت چای قرمز از روستا علوه شهرستان کارون آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسن ناصر روز یکشنبه اظهار اشت: امسال حدود ۱۰ هکتار از زمین های زراعی منطقه علوه یکی از روستاهای بخش سویسه شهرستان کارون به زیر کشت محصول چای قرمز(حمرا) رفته است .

ناصر ادامه داد : پیش بینی می شود پس از برداشت حدود ۱.۵ تن محصول چای قرمز (ترش ) از مزارع این روستا برداشت شود .

وی افزود :قیمت هرکیلوگرم محصول چای قرمز یک میلیون و۲۰۰ هزار ریال می باشد که به صورت بسته بندی و فله در روستا عرضه می شود .

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کارون خاطرنشان کرد : گیاه چای قرمز با شرایط محیطی گوناگونی قابل پرورش است و علاقمندان به پرورش این گیاه دارویی می توانند بذر این محصول را از روستا تهیه و در منزل کاشت و  پرورش دهند .

ناصر از خواص این گیاه دارویی گفت و ادامه داد : کاهش فشار خون، کنترل کلسترول ،افزایش آهن و مراقبت از کبد و کیسه صفرا از جمله خواص دارویی این گیاه با ارزش محسوب می شود.

سال گذشته حدود یک هکتار از زمین های زراعی روستا علوه از شهرستان کارون به زیر کشت این محصول گیاهی رفت که حدود چند کیلو بیشتر برداشت نشد ، که با همت روستاییان این شهرستان حجم زیر کشت را بیشتر کرده تا محصول بیشتری را برداشت کنند . 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha