قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۹۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمایت از تولید ملی به ثبات قیمت ها کمک می کند

رئیس اتحادیه لوازم خانگی سمنان گفت: حمایت از تولید ملی اشتغال را رونق خواهد داد و وضع بازار را به لحاظ ثبات قیمت تغییر می دهد.

حمایت از تولید ملی به ثبات قیمت ها کمک می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اکبر صیادجو در سمنان در تشریح وضع بازار لوازم خانگی اظهار کرد: شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی خارجی مانند ال جی و سامسونگ تولیدشان را در کشور متوقف نکرده اند.

وی با تأکید بر اینکه حمایت دولت در بخش تولید از شرکت های خارجی در کشور کم رنگ شده است، تصریح کرد: از سوی دیگر این شرکت ها برای تولید لوازم خانگی بی رغبت شده اند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی سمنان با اشاره به دلایل بی رغبتی این شرکت ها برای تولید لوازم خانگی در ایران، اضافه کرد: این شرکت ها در بخش حمایتی مانند گذشته موردتوجه قرار ندارند.

صیادجو با بیان اینکه چنانچه این شرکت ها نام برندشان را عوض کنند، موردحمایت دولت قرار می گیرند، عنوان کرد: به طور مثال شرکت های پاکشوما و اسنوا چندین برند لوازم خانگی را در دست تولید دارند و شرکت پاکشوما بیش از 6 برند را تولید می کند.

وی با تأکید بر اینکه شرکت اسنوا در حال حاضر چهار برند تولید می کند، بیان کرد: به لحاظ اینکه منافع آنها تقریباً داخ کشور است و دولت از این شرکت ها نسبت به ال جی و سامسونگ بیشتر حمایت می کند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی سمنان تصریح کرد: چون شرکت های خارجی مورد بی توجهی قرار می گیرند، خیلی علاقه مند به تولید در داخل ایران نیستند و نمی خواهند که دامنه فعالیت هایشان را داخل ایران توسعه دهند.

صیادجو با بیان اینکه جی پلاس یک شرکت ایرانی است، ادامه داد: این شرکت چندین برند را تولید می کند؛ برند دیگر مانند اسمارت توسط شرکت ال جی زده می شود و چون خیلی موردتوجه دولت ایران نیستند، به برندهای مشابه روی آورده اند.

وی با تأکید بر اینکه ایکس ویژن و امثال آن نیز از این دست برندها هستند که در بخش جایگزینی برند تولید می شوند، اظهار کرد: منافع این برندها به شرکت ال جی می رسد؛ اما با نام و برند دیگری در ایران فعالیت می کنند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی سمنان تصریح کرد: حمایت از تولید ملی اشتغال را رونق خواهد داد و وضع بازار را هم به لحاظ ثبات قیمت می تواند مورد تغییر قرار دهد.

صیادجو با تأکید بر اینکه رکود در بازار همچنان حکم فرما است، اضافه کرد: قدرت خرید مردم در قبال افزایش قیمت ها نامتوازن است.

وی خاطرنشان کرد: کارخانجات و تولیدکنندگان باید از لحاظ دریافت تسهیلات بانکی موردحمایت ویژه قرار گیرند تا بتوانند در مسیر تولید فعالیت خوبی داشته باشند.

انتهای پیام/۷۵۰۳۵/س/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha