قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۹۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| لزوم گسترش فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب

مدیر آب و فاضلاب روستایی سبزوار با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب، گفت: 58 روستای این شهرستان با مشکل کم آبی یا بی آبی مواجه هستند و این مشکل بیشتر در فصل تابستان مشاهده می شود.

فارس من| لزوم گسترش فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سبزوار، مخاطبان سوژه ای را در «فارس من» با عنوان «کم آبی و بی آبی در روستاهای سبزوار» را ثبت و درخواست پیگیری آن را داشته اند.

مدیر امور آب و فاضلاب سبزوار در سبزوار گفت: 58 روستای این شهرستان با مشکل کم آبی یا بی آبی مواجه هستند و این مشکل بیشتر در فصل تابستان مشاهده می شود.

عباس واهبی یکی از مهم ترین عوامل مشکل آبی در روستاها را افزایش دما در فصل تابستان دانست و افزود: متاسفانه برخی از روستاییان برای آبیاری فضای سبز از آب شرب استفاده می کنند که این موضوع نیز افزایش مصرف آب را به دنبال داشته است.

مدیر آب و فاضلاب روستایی سبزوار با بیان اینکه در ایام تابستان مراجعه افراد غیرساکن به روستاها از جمله روستاهای حاشیه شهر سبزوار افزایش می یابد، اضافه کرد: اقامتگاه های موقت در روستاهای این شهرستان حدود 20 درصد مشترکین را محسوب می شود که این افراد تنها در ایام تابستان به روستاها مراجعه می کنند.

واهبی با اشاره به فرسودگی شبکه انتقال آب در مناطق روستایی، تصریح کرد: از مجموع یک هزار و 400 کیلومتر شبکه انتقال آب در سبزوار بیش از 50 درصد آن عمری بالای 30 سال دارد و فرسودگی لوله ها تامین آب روستاییان را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولید آب در روستاهای سبزوار براساس جمعیت نیست و در ایام تابستان برخی از روستاها با مشکل کم آبی مواجه می شوند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی سبزوار با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب، گفت: بیش از 26 هزار مشترک فعال در روستاهای سبزوار وجود دارد که از این تعداد 28 درصد مشترکین الگوی مصرف آب را رعایت نمی کنند و بخش زیادی از آب هدر می رود.

انتهای پیام/ 70044

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha