قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۸۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مراسم اربعین حسینی در جمهوری آذربایجان برگزار شد

جهان دفتر باکو  باکو – – مراسم اربعین حسینی شنبه  شب با حضور  پرشور شیعیان در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و دیگر شهرهای این کشور برگزار شد .

مراسم اربعین حسینی در جمهوری آذربایجان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  هزاران تن از ساکنان متدین شهر باکو با حضور در مراسم اربعین در مسجد "مشهدی داداش" باکو و با نمایش عشق و ارادت خود به سرور سالار شهیدان، امام حسین (ع) و یاران وفادارش ، به عزاداری پرداختند .

  "شاهین حسنلی" امام جماعت این  مسجد طی سخنانی در این مراسم به تشریح فلسفه قیام کربلا و اهمیت آن در حفظ دین اسلام و ارزش های الهی بحث کرد .

شرکت کنندگان با نوحه خوانی، سینه زنی و ریختن اشک برای اباعبدالله الحسین (ع) ارادت و عشق خود به آن حضرت و یاران وفادارش ابراز کردند .

مراسم عزاداری اربعین حسینی در دیگر مساجد و اماکن دینی باکو از جمله "تازه پیر" ، "بیبی هیبت" ، " فاطمه زهرا " و اژدربیک "  با حضور پرشور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت برگزار شد.

همچنین گزارش های رسیده حاکی از برگزاری مراسم عزاداری اربعین حسینی در شهرهای دیگر جمهوری آذربایجان از جمله سومقایت ، گنجه ، لنگران ، ماسالی و نخجوان است .

در سال جاری  نیز مانند سال های گذشته ده ها هزار از شهروندان جمهوری آذربایجان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت برای نمایش ارادت خود به امام حسین ( ع ) از طریق خاک جمهوری اسلامی ایران راهی کربلای معلی شدند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha