قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۸۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

 سن پترزبورگ شهری در ساحل خلیج فنلاند است. سن پترزبورگ طی دو قرن در سال 1703 توسط پیتر بزرگ تأسیس و به پایتخت روسیه تبدیل شد. این شهر  شاهد برخی از مهمترین وقایع تاریخی بوده است. سن پترزبورگ به دلیل معماری بی نظیری که دارد اغلب "ونیز شمال" نامیده می شود. افزون بر این پترزبورگ  به دلیل فضای خاص خلاقانه ای که هنرمندان ، شاعران و رویاپردازان را به خود جلب می کند بسیار مشهور است.

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  سن پترزبورگ شهری در ساحل خلیج فنلاند است. سن پترزبورگ طی دو قرن در سال 1703 توسط پیتر بزرگ تأسیس و به پایتخت روسیه تبدیل شد. این شهر  شاهد برخی از مهمترین وقایع تاریخی بوده است. سن پترزبورگ به دلیل معماری بی نظیری که دارد اغلب "ونیز شمال" نامیده می شود. افزون بر این پترزبورگ  به دلیل فضای خاص خلاقانه ای که هنرمندان ، شاعران و رویاپردازان را به خود جلب می کند بسیار مشهور است.

سن پترزبورگ را می توان با نشانه هایی خاص شناخت. نشانه هایی شاخص که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

دو قدم تا اروپا

سن پترزبورگ در فاصله 400 کیلومتری هلسینکی قرار دارد. چندین اتوبوس ، قطار سریع السیر و کشتی وجود دارد که هر روز از سن پترزبورگ به پایتخت فنلاند می روند و باز می گردند. سفر بسته به انتخاب نوع  وسیله حمل و نقل بین 3.5 تا 6 ساعت طول می کشد. فرصتی برای سفرهای مکرر به اروپا یکی از مزایای زندگی در  این شهر  زیبا است. البته شما باید از قبل ویزای شینگن دریافت کنید (می توانید این کار را در سفارتخانه های کشورهای اروپایی در کشور خود انجام دهید).

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

پایتخت فرهنگی جهان

سن پترزبورگ به درستی پایتخت فرهنگی جهان نامیده می شود. مرکز تاریخی شهر توسط یونسکو محافظت می شود. این شهر دارای موزه های مشهور جهانی ، تئاترها ، گالری ها ، بناهای معماری مشهور ، مؤسسات فرهنگی و آموزشی است: ارمیتاژ ، کلیسای جامع سنت ایزاک ، کتابخانه ملی روسیه و موزه روسیه تنها چهار مورد از این بناهای مشهور هستند. بسیاری از مردم برای آشنایی با فرهنگ بزرگ روسیه از سنت پترزبورگ بازدید می کنند. افزون بر اینها در این شهر می توانید از بهترین نمایش ها ، کنسرت ها ، نمایشگاه ها و جشنواره ها دیدن کنید.

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

شهر چند مذهبی

این پایتخت شمالی میزبان 270 انجمن مذهبی ، 229 نهاد مذهبی از جمله کلیساهای ارتدکس ، کاتولیک ، پروتستان و کنیسه ها و مساجد و حتی یک کلیسای جامع بودایی است.

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

 شهر فوتبال

 سن پترزبورگ خانه تیم مشهور فوتبال روسیه "زنیت" است. این تیم برنده چند مسابقه ملی  و برنده جام یوفا و سوپر جام شده است. در سال 2018  سن پترزبورگ به یکی از شهرهایی تبدیل شد که مسابقات جام جهانی فیفا را میزبانی می کرد.

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

شهر پل ها

در سن پترزبورگ بیش از 300 پل وجود دارد: 21 پل متحرک، 24 پل برای عابر پیاده و 297 پل حمل و نقل شهری. هر پل نام منحصر به فرد خود را دارد: Tovarischesky  پل دوستانTeatralny : پل تئاترBumazhny:  پل کاغذی و پل عشاق که بسیار محبوب است. در اینجا رکورد شکنی نیز وجود دارد: پل آبی بزرگترین پل در نوع خود در جهان (97.3 متر) است ، در حالی که پل الکساندر نوسکی طولانی ترین نوع  پل در جهان (905.7 متر) است.

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

شهری با عمیق ترین تونلهای زیر زمینی جهان

 

مترو سن پترزبورگ از 5 خط و 67 ایستگاه تشکیل شده است که بیشتر آنها عمق 20 تا 80 متر دارند. طولانی ترین پله برقی 150 متر طول دارد و ایستگاه "عمیق" آن دریاسالارتایسایا (86 متر زیر زمین) است.

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

شهر شبهای روشن

روشن بود شب، نمادی خاص از سن پترزبورگ است. این یک پدیده طبیعی غیرمعمول است که  شبهای شهر از اواخر ماه مه تا اواسط ژوئیه تاریک نمی شود. در این زمان بسیاری از رویدادها در سن پترزبورگ اتفاق می افتد. یکی از برجسته ترین آنها جشن "Crimson Sails" است. این جشن سالانه با یک کنسرت نمایش بزرگ در مرکز شهر آغاز می شود و با نمایش باشکوه چند رسانه ای نور در آبهای نوا به پایان می رسد. این نمایش با کشتی و همراه با قایقرانی ، به اوج خود می رسد.

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

شهر راک روسیه

سن پترزبورگ شهر اصلی گروه های معروف راک روسیه است: آکواریوم ، آلیسا ، کینو ، آوکسیون ، پیک نیک و بسیاری دیگر. برای برگزاری کنسرت های خود به این شهر می آیند. یک باشگاه راک افسانه ای این شهر درست در اوج دوران ممنوعیت ها در زمان شوروی سابق در اینجا تأسیس شد. سن پترزبورگ مدرن یک شهر پر از کنسرتهای محبوب است که مورد بازدید ستارگان برتر جهان از جمله لیدی گاگا ، هتل توکیو ، استینگ و بسیاری دیگر قرار گرفته است.

سن پترزبورگ: از موزه های بی نظیر  تا شبهای روشن

  زیبایی حومه شهر

مکانهای زیبا بسیاری در حومه شهر وجود دارد. بازدید از باغ ها و کاخ های گچچینا ، اورانینباوم ، پیترهوف ، استرلنا ، پاولوفسکی و تارسکووی سلو از جمله زیبایی های حومه شهر سن پترزبورگ است.

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha