قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۸۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شوش دانیال دراربعین حسینی پذیرای خیل عاشقان سوگواراست

استان ها خوزستان دزفول حرم دانیال نبی در شوش در اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پذیرای بیش از یکصد هزار زائر و عزادار حسینی از شهرهای مختلف استان خوزستان است.

شوش دانیال دراربعین حسینی پذیرای خیل عاشقان سوگواراست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در اربعین حسینی آستان مقدس حضرت دانیال نبی (ع) پذیرای خیل عظیم عاشقان و ارادتمندان آقا اباعبدالله الحسین(ع) از شهرهای اهواز، دزفول ، اندیمشک ، سوسنگرد، هویزه ، آبادان ، گتوند ، خرمشهر،شوشتر، ایلام وخرم آباد است. 

دل سوختگان حسینی که بسیاری از آنها در قالب کاروان عزادار با پیای پیاده خود را به حرم حضرت دانیال نبی(ع) رسانده اند از صبح امروز در سوگ شهدای دشت کربلا عزاداری و سوگواری می کنند. 

خیابانها، میادین، اماکن مذهبی ، مساجد و حسینیه های شوش در حالیکه سیاه پوش شده مملو از عاشقان حسینی است. 

مردم شهرستان شوش نیز از روز گذشته با برپایی بیش از یکصد ایستگاه صلواتی از عزاداران حسینی پذیرایی می کنند. 

همچنین از صبح امروز ترافیک سنگینی در محورهای منتهی به شهرستان شوش در جاده اهواز ، اندیمشک و دزفول ایجاد شده و تردد خودروها به دلیل حرکت هیات های عزادار با کندی انجام می شود. 

فرماندار شوش از بسیج تمام امکانات این شهرستان برای پذیرایی و میزبانی از عزاداران حسینی خبر داد. 

ˈعدنان غزیˈ افزود: علاوه بر آستان حضرت دانیال نبی (ع) ؛ مساجد ، حسینیه های اطراف حرم و نیز مدارس این شهرستان پذیرای دهها هزار عزادار حسینی از شهرهای مختلف است. 

وی گفت: باتوجه به خیل عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در شوش ، محدودیت های ترافیکی تا پایان امروز در خیابانها و مسیرهای منتهی به شهرستان شوش اعمال می شود.

با توجه به اهمیت توجه به بازگشت زائران در این شهرستان و تسهیل تردد،  مدارس، ادارات و دانشگاه ها در شوش روز یکشنبه (۲۸مهر) تعطیل اعلام شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha