قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۷۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زائران پیاده گناباد و خواف ارادت خود را به حضرت سیدالشهدا (ع) نشان دادند

استان ها خراسان رضویگناباد دلباختگان اهل بیت (ع) و جاماندگان اربعین حسینی در گناباد و خواف روز شنبه به سبک پیاده روی اربعین در کربلا با پیمودن مسیرهایی با پای پیاده ارادت خود را به حضرت…

زائران پیاده گناباد و خواف ارادت خود را به حضرت سیدالشهدا (ع) نشان دادند

جمع کثیری از عزاداران حسینی روز شنبه برای ششمین سال متوالی مسیر ۲۰ کیلومتری گناباد تا حرم امام زاده محمد عابد کاخک (ع) برادر امام رضا (ع) را با پای پیاده طی کردند.

آنان با این حرکت که به سبک حرکت زائران پیاده حضرت امام حسین (ع) در مسیر کربلا برگزار شد ثابت کردند که هرچند از قافله زائران پیاده حضرت سیدالشهدا (ع) بازمانده اند اما در طریق آن حضرت و فرهنگ و معارف عاشورا ثابت قدم ایستاده اند. 

عزاداران که از سحرگاه امروز راهپیمایی خود را آغاز کرده بودند بعد از چند ساعت راهپیمایی به جمع دیگر سوگواران در محل امامزاده سلطان محمدعابد کاخک (ع) پیوسته و به عزاداری پرداختند.

همچنین ارادتمندان اهل بیت (ع) در شهرستان خواف همزمان با روز اربعین مسیر مزار شهدای گمنام تا مسجد الزهرا (س) این شهرستان را با پای پیاده پیمودند.
در روز اربعین مردم نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان های گناباد، بجستان و خواف واقع در جنوب استان خراسان رضوی یکپارچه سیاهپوش و سوگوار مصائب حضرت سیدالشهدا(ع) هستند و با شرکت در آیین های عزاداری در مساجد، حسینیه ها و تکایا حسین حسین گویان بر سر و سینه می زنند و اشک ماتم می ریزند.
یکی از آداب و رسوم محوری مناطق روستایی و شهری گناباد و بجستان در محرم و صفر و از جمله اربعین برگزاری آیین تعزیه خوانی و شبیه خوانی واقعه عاشورا در نقاط مختلف شهری و روستایی است که با شور و حال خاصی در آستانه اربعین حسینی برگزار می شود.
 بیش از ۳۰۰ نفر مبلغ و مبلغه در ایام ماه های محرم و صفر به نقاط مختلف شهرستان های گناباد، بجستان و خواف اعزام شدند.
شهرستان های خواف، بجستان و گناباد در مجموع با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در فاصله ۲۶۷، ۲۷۸ و ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد و خراسان رضوی قرار دارند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha