قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۷۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله سند: تأثیرگذاری هنرمندان متعهد کمتر از اندیشمندان بزرگ نیست

یکی از مراجع تقلید نجف گفت: تأثیرگذاری هنرمندان متعهد ما کمتر از اندیشمندان بزرگ نیست زیرا هنرمندان متعهد تأثیری بسزایی در میدان فرهنگ و تربیت ایفا می کنند.

آیت الله سند: تأثیرگذاری هنرمندان متعهد کمتر از اندیشمندان بزرگ نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله شیخ محمد سند بحرانی در حاشیه بازدید از موکب اهالی هنر و رسانه در عمود 299 مسیر نجف به کربلا به کربلای معلی گفت: هنر و اندیشه همانند دو بال برای پرواز هستند و هیچ کدام بدون دیگری اثرگذاری لازم را نخواهد داشت.

وی بیان اینکه انسان در کنار قوه اندیشیدن دارای شعر و احساسات است، ابراز کرد: اندیشه ای که با احساسات همراه نباشد کارایی ندارد و انسان به آن اندیشه ایمان نخواهد داشت.

این مرجع تقلید با اشاره به تأثیرگذاری هنر یادآور شد: هنر شبیه گریستن در عزاداری امام حسین است که در آن اندیشه همراه با احساسات متبلور می شود.

وی با تأکید بر اینکه هنر و اندیشه در کنار هم راه فرهنگ و پرورش را طی می کنند، گفت: هنر در نقش تربیتی جامعه نقش بزرگی ایفا می کند که نباید از آن غافل شد.

آیت الله سند با اشاره به نقش هنر در پاسخ گویی به شبهات ابراز کرد: به وسیله هنر به بهترین شکل می توان با دلیل و برهان پاسخ شبهات را داد.

وی نقش تربیتی هنر در جامعه را مورد توجه قرار داد و گفت: تأثیر هنر در تربیت جامعه بسیار کارساز است ولی متأسفانه آن گونه که شایسته است از هنر در این زمینه استفاده نکرده ایم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه متأسفانه ما هنوز به هنر کاملاً میدان نداده ایم، خاطرنشان کرد: ما نباید از میدان هنر و تأثیرگذاری آن غافل شویم و در این میدان نیز باید در به روز کردن ابزار تلاش کنیم زیرا هر چه ابزار هنر به روز تر باشد کارایی و تأثیر آن بیشتر است و پیام هدف را بهتر منتقل خواهد کرد.

وی با قدردانی از هنرمندان متعهد کشور که از ابزار هنر در تبلیغ و ترویج دین بهره می گیرند گفت: تأثیرگذاری هنرمندان متعهد ما کمتر از اندیشمندان بزرگ نیست زیرا هنرمندان متعهد تأثیری بسزایی در میدان فرهنگ و تربیت ایفا می کنند.

انتهای پیام/78010

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha