قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۷۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رفع یکی از چالش های صنعت مواد شوینده با نانوحفرات ارائه شده توسط محققان کشور

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با استفاده از نانوحفرات راهکاری برای جلوگیری از ایجاد شکست در ظروف پلاستیکی مواد شوینده به بخش صنعت ارائه دادند.

رفع یکی از چالش های صنعت مواد شوینده با نانوحفرات ارائه شده توسط محققان کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد علی آبادی فراهانی، مجری طرح ، تولید افزودنی ها و مستر بچ های پلیمری را زمینه تحقیقاتی این شرکت فناور دانست و افزود: محصولات تولیدی ما بر اساس نیاز بازار است و بر این اساس پس از انجام مطالعات، اقدام به رفع مشکلات بخش صنعت می کنیم.

وی با اشاره به همکاری این شرکت با بخش های صنعتی، اظهار کرد: یکی از چالش های یکی از شرکت های تولیدکننده مواد شویند این بود که در ظروف پلاستیکی شوینده ها در دماهای پایین شکستگی ایجاد می شود.

علی آبادی با بیان اینکه این شرکت صنعتی برای تولید ظروف پلاستیکی خود استانداردهای لازم را دریافت می کرده است، ادامه داد: ولی نیاز داشتند که استاندارد ظروف پلاستیکی بسته بندی مواد شوینده خود را از حد استاندارد بالاتر ببرند تا کیفیت بهتری را برای این ظروف ایجاد کنند.

مجری طرح اضافه کرد: از این رو این نیاز از سوی شبکه تبادل نیاز ستاد توسعه فناوری نانو منتشر شد و ما با تحقیق و توسعه توانستیم محصولی را تولید کنیم که با اضافه کردن چندین درصد افزودنی، این مشکل را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه با این افزودنی ها توانستیم مقاومت ظروف پلاستیکی را چندین برابر ارتقا دهیم، خاطر نشان کرد: برای این منظور از یکسری نانوحفرات استفاده کردیم که این نانوحفرات به دلیل گستردگی که در فاز ماتریس دارند، باعث می شوند زمانی که شکست ها ایجاد می شوند و رشد کرده و به هم می بپوندند، انرژی ترک ها را جذب کنند.

علی آبادی تاکید کرد: این نانو افزودنی اجازه نمی دهد که ضربه ایجادشده در ظروف بسته بندی به شکست منجر شود.

انتهای پیام     

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha