قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۷۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مجری ویژه برنامه اربعین در نجف اشرف:

بعد رسانه ای اربعین، تجربه ارزشمندی برای سال های بعد خواهد بود

زنجان-مجری ویژه برنامه اربعین حسینی در نجف اشرف گفت: بی تردید بعد رسانه ای اربعین امسال، تجربه ارزشمندی برای سال های بعد خواهد بود تا این برنامه ها پربارتر برگزار شود.

بعد رسانه ای اربعین، تجربه ارزشمندی برای سال های بعد خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی سپهری ، با بیان اینکه اربعین امسال با خود کربلا و نجف عجین شده است، افزود: کربلایی که امروز در آن هستیم، غوغایی برپا است و بزرگ ترین و باشکوه ترین حضور میلیونی مسلمانان از اصحاب مختلف و مذاهب متفاوت گرد هم آمده اند و بی تردید می توان گفت که یک تشکل فرامذهبی و فراقومیتی از همه نژادها و همه سنین خلق این شکوه را کرده اند، همان سنینی که الگوهای ناب خود را از کربلای معلی و عاشورا دارند.

وی با تاکید بر اینکه امروز هیچ کس نمی تواند مدعی این موضوع باشد که هیچ الگویی در کربلا نداشته است تا از آن بهره کافی را بگیرد، ادامه داد: به عینه می بینیم که در این پیاده روی عظیم، از همه سنین حضور پیدا کرده بودند و بی تردید همه این ها برای خود، الگویی در کربلا داشتند و از طفل صغیر تا پیرمرد و پیرزن عصا به دست و ویلچرنشین در این راه قدم برداشتند.

این فعال رسانه ای با یادآوری اینکه در این مدت چند برنامه را به طور مستقیم از نجف اشرف به مدت نیم ساعت ارائه دادیم، تصریح کرد: بی تردید این مهم در تاریخ رسانه ای زنجان برای اولین بار است که اتفاق می افتد و معتقدیم هماهنگی این حجم از برنامه ها، آن هم در این سطح بسیار سخت و طاقت فرسا است که با همه این تفاصیل این مهم محقق شد و در حال حاضر عازم کربلا هستیم تا آخرین ارتباط زنده را با توجه به خواست خود مردم که طی چند روز گذشته در قالب پیام های مردمی مبنی بر برقراری ارتباط زنده از کربلا دریافت کردیم، برقرار کنیم.

وی یادآور شد: در صدد این بودیم که این ارتباط زنده از روزهای اول حضور در این برنامه انجام شود ولی با توجه به سختی های کار و مسائل فنی، محقق نشد اما خوشبختانه با همت، تلاش و پیگیری هایی که دست اندرکاران رسانه ملی در زنجان داشتند، این مهم انجام و امروز نیز استودیویی را در کربلای معلی برای برقراری این ارتباط مستقیم هماهنگ کردند.

مجری ویژه برنامه اربعین در نجف اشرف با اشاره به اهمیت اربعین و پرداختن رسانه ها به این موضوع، اظهار کرد: هر دلداده اقیانوس آرامش و ایمان به طریقی باید خود را به دریای کربلا برساند و خود را در این دریا محک زده و خودآزمایی کند؛ چرا که شاهد بودیم و شنیدیم که مدعیان بی شماری بوده اند که در کربلا باختند. اربعین به ما می آموزد که هیچ کس حق ندارد که فقط ادعا کند.

وی تاکید کرد: در کربلا فرصت «ای کاش، ای کاش» گفتن نیست، بلکه باید راهی را که امام حسین (ع) بر روی بشریت گشوده است را بپیماییم و من پیشنهاد می کنم هر کس حتی برای یک بار هم که شده در طول عمر خویش، این مسیر را با پای پیاده طی کند؛ چراکه آن موقع درک خواهیم کرد که امام حسین (ع) چه عظمتی دارد.

سپهری با اشاره به اینکه صحنه های خارق العاده ای را در این پیاده روی عظیم خواهیم دید که در ذهن هیچ کس تداعی نمی کند، افزود: بی تردید تک تک این صحنه ها روضه است. از اخلاص دوستان عراقی گرفته تا موکب های ایرانی که در این مکان دایر شده است. هر کسی با اخلاص تمام هر داشته ای را که در اختیار دارد در طبق اخلاص قرار داده تا این زائران بتوانند این مسیر را با پای پیاده بپیمایند و در مسیر عشق به کربلا برسند.

این مجری خاطرنشان کرد: بی تردید آنچه که در اربعین امسال در بعد رسانه ای اتفاق می افتد، شروع کار خواهد بود و امیدواریم در سال های آینده و با کسب تجربه از آنچه که امسال به روی صحنه می رود، پرجلوه تر، پرفروغ تر و بهتر از گذشته شاهد اجرای این گونه برنامه ها باشیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha