قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۶۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استقبال گوترش از توافق آتش بس در شمال سوریه

سخنگوی آنتونیو گوترش اعلام کرد، دبیرکل سازمان ملل از آتش بس ۵ روزه در شمال سوریه که بین ایالات متحده و ترکیه حاصل شده است، استقبال می کند و هم زمان بر اهمیت تلاشی که برای حل و فصل این بحران نیاز است، تاکید دارد

استقبال گوترش از توافق آتش بس در شمال سوریه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سخنگوی آنتونیو گوترش اعلام کرد، دبیرکل سازمان ملل از آتش بس ۵ روزه در شمال سوریه که بین ایالات متحده و ترکیه حاصل شده است، استقبال می کند و هم زمان بر اهمیت تلاشی که برای حل و فصل این بحران نیاز است، تاکید دارد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد پنج شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: دبیرکل از هر تلاشی برای تنش زدایی از شرایط و حفاظت از غیرنظامیان در چارچوب منشور سازمان ملل متحد و قوانین بشردوستانه بین المللی حمایت می کند. دبیرکل تاکید دارد که هنوز راه درازی تا دستیابی به راهکاری موثر برای بحران در سوریه پیش روی ما قرار دارد.  

پنج شنبه، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در آنکارا دیدار کرد. پس از این نشست، مایک پنس گفت طرفین به توافقی دست یافتند تا یک آتش بس ۱۲۰ ساعته (۵ روزه) در شمال شرقی سوریه برقرار شود و نیروهای یگان های مدافع خلق کرد (ی پ گ) بتوانند از آنجا خارج شوند. طبق این توافق، تمام فعالیت های نظامی تحت عملیات "چشمه صلح" که هدفش پاکسازی منطقه مرزی ترکیه – سوریه از نیروهای تحت رهبری کردها و گروه شبه نظامی داعش عنوان شده است، تعلیق خواهد شد و این عملیات با تکمیل خروج، به طور کلی متوقف می شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha