قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۶۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاربران و شهروندان مراقب کلاهبرداری افراد سودجو در فضای مجازی باشند

رئیس پلیس فتای استان زنجان بر مراقبت شهروندان نسبت به کلاهبرداری های فضای مجازی تأکید و از آنها خواست نکات ایمنی را در این باره رعایت کنند.

کاربران و شهروندان مراقب کلاهبرداری افراد سودجو در فضای مجازی باشند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  محمدعلی آدینه لو امروز در زنجان اظهار کرد: با توجه به ایام اربعین سالار و سرور شهیدان تعدادی از افراد سودجو با تبلیغات فریبنده با عناوین مختلف از جمله کمک به موکب عزاداری، اینترنت و شارژ رایگان در شبکه های اجتماعی شهروندان را به درگاه های جعلی بانکی هدایت کرده و اقدام به برداشت از حساب قربانیان کنند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: به عنوان مثال ممکن است برخی از مجرمان با سوء استفاده از احساسات و اعتقادات مذهبی افراد با ارسال پیامک به همشهریان به بهانه جمع آوری کمک های مردمی اقدام به کلاهبرداری کنند.

وی با بیان اینکه مجرمین ممکن است علاوه بر موارد اعلامی  با ارسال پیامک شهروندان را به سایت و درگاه های نامعتبر هدایت کرده و با اخذ اطلاعات کارت بانکی اقدام به کلاهبرداری کنند، گفت: از همین رو به شهروندان توصیه می شود در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

آدینه لو ضمن تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان در ارتباط با کلاهبرداری های فضای مجازی افزود: هموطنان باید دقت کنند که اطلاعات حساب بانکی خود را با دیگران به اشتراک نگذارند و در انجام فعالیت های اینترنتی از جمله خرید یا هر موضوع دیگری، اطلاعات کارت خود را با رعایت ملاحظات امنیتی در درگاه اصلی بانک انجام دهند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان از افزایش جرائم در فضای مجازی خبر داد و اظهار کرد: امسال جرائم مالی در فضای مجازی 75 درصد رشد داشته است که این امر بیانگر آن است که کاربران باید در فعالیت فضای مجازی دقت کنند.

وی با بیان اینکه برداشت غیرمجاز از حساب افراد، کلاهبرداری رایانه ای و هتک حیثیت بیشترین پرونده های تشکیلی در حوزه پلیس فتای استان زنجان بوده است، گفت: در همین راستا در نیمه نخست امسال 84 درصد از جرائم فضای مجازی کشف شده است

آدینه لو همچنین از شهروندان خواست، در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق ۱۱۰ یا وب ‍سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش  ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام/73005/ق20

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha