قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۶۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زنانی که در معرض «مرگ زودرس» هستند

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، زنانی که قاعدگی نامنظم دارند به میزان قابل توجهی در معرض مرگ زودرس هستند.

زنانی که در معرض «مرگ زودرس» هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، زنانی که قاعدگی نامنظم دارند به میزان قابل توجهی در معرض مرگ زودرس هستند. 

این بررسی تأکید می کند، حتی اگر قاعدگی زنان بیش از چرخه معمولی شود، خطر مرگ برای آنها وجود دارد. 

دانشمندان دانشگاه هاروارد طی یک بررسی 20 ساله چرخه قاعدگی بیش از 93 هزار نفر را بررسی کردند و درنهایت دریافتند، داشتن چرخه قاعدگی نامنظم یا طولانی مدت می تواند نشانه مرگ زودرس باشد.

براساس این پژوهش دو دهه ای، زنانی که چرخه قاعدگی آنها نوسان دارد، یک سوم بیشتر از سایر افراد ممکن است دچار مرگ زودرس شوند. 

پزشکان باور دارند که این امر می تواند به این دلیل باشد که زنان با دوره های نامنظم شرایط بهداشتی و درمانی دارند که مورد توجه واقع نشده اند.

اعتقاد بر این است که سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، می تواند باعث ایجاد دوره های نامنظم شود و همین موضوع افراد را در معرض ابتلا به سایر بیماری ها قرار دهد.

دبورا لورل، استاد اپیدمیولوژی دانشکده پزشکی بریستول می گوید: مطالعات زیادی وجود دارد که نشان دهنده ارتباط بین دوره های نامنظم قاعدگی و بیماری است؛ دوره های نامنظم قاعدگی خطر مرگ ناشی از سرطان و مشکلات قلبی و عروقی مانند بیماری قلبی را افزایش می دهد. همچنین اندومتریوز، بیماری التهابی لگن یا مشکلات تیروئید فقط برخی از شرایطی هستند که م توانند دوره های نامنظم قاعدگی ایجاد کنند.

 

این یافته ها  در ۷۵مین کنگره علمی پزشکی آمریکا برای باروری در فیلادلفیا ارائه شد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha