قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۵۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش ها به توافق آمریکا و ترکیه برای برقراری آتش بس در شمال سوریه

گروه های مخالف دولت سوریه و شبه نظامیان کرد سوری به توافق آنکارا و واشنگتن برای برقراری آتش بس در شمال سوریه واکنش دادند.

واکنش  ها به توافق آمریکا و ترکیه برای برقراری آتش بس در شمال سوریه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گروه های مخالف دولت سوریه و شبه نظامیان کُرد این کشور از توقف عملیات ترکیه در شمال سوریه استقبال کردند.

آنکارا و واشنگتن ساعتی پیش اعلام کردند که عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه متوقف خواهد شد و شبه نظامیان کرد سوریه نیز متعهد خواهند شد از منطقه امن مورد نظر ترکیه عقب نشینی کنند.

اولین گروهی که به این توافق واکنش نشان داده هیأت مذاکره کننده مخالفان دولت سوریه بود که از این توافق استقبال کرد. این هیأت مورد حمایت ترکیه است و مقر آن در این کشور قرار دارد.

«آلدار خلیل»، رئیس مشترک به اصطلاح هیأت اجرایی جنبش جامعه دموکراتیک نیز ضمن استقبال از این توافق، مدعی شد که «مقاومت» شبه نظامیان کرد سوریه در برابر ارتش ترکیه منجر به حصول این توافق شده است.

او گفت که به زودی در این رابطه بیانیه مفصلی از سوی شبه نظامیان کرد صادر خواهد شد.

منبع کردی دیگری نیز به شبکه العربیه گفت که شبه نظامیان کرد به آتش بس پایبند خواهند بود و در صورت تداوم حملات ترکیه، این شبه نظامیان از خود دفاع خواهند کرد.

این منبع گفته است که حملات شبه نظامیان کرد علیه مواضع ترکیه نیز متوقف شده است و مسئله خروج آن ها از منطقه امن و نوار مرزی با  ترکیه، در دست شبه نظامیان کرد است.

دولت سوریه

بثینه شعبان، مشاور رسانه ای رئیس جمهور سوریه در واکنش به این توافق گفت که این توافق «مبهم» است و منطقه امن ادعایی ترکیه یعنی اشغال کردن بخش هایی از خاک سوریه.

 

در حال تکمیل ...

 

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha