قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۵۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

400 میلیون تومان تجهیزات ورزشی در مدارس نهاوند توزیع شد

کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند گفت: ۴۰۰ میلیون تومان تجهیزات و وسایل ورزشی بین مدارس نهاوند با اولویت مدارس نیمه برخوردار توزیع شد.

400 میلیون تومان تجهیزات ورزشی در مدارس نهاوند توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روح الله سیاوشی امروز در گفت وگو با در نهاوند اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف ساحت زیستی و بدنی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش 400 میلیون تومان تجهیزات و وسایل ورزشی بین مدارس نهاوند با اولویت مدارس نیمه برخوردار توزیع شد.

وی گفت: این تجهیزات شامل انواع توپ و وسایل ورزشی مورد نیاز مدارس است که از محل اعتبارات استانی و معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است.

کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند گفت: به منظور تهیه این وسایل و تجهیزات 50 درصد اعتبار آن توسط استانداری و 50 درصد دیگر از سوی وزارت آموزش و پرورش تامین شده است.

وی با اشاره به جایگاه ورزش مدارس در سند تحول بنیادین گفت: تربیت بدنی با توجه به نقش مهمی که در سلامت روحی و روانی دانش آموزان و تعلیم و تربیت افراد دارد از جایگاه مهمی در سند تحول بنیادین برخوردار است.

سیاوشی افزود: ایجاد نگرش مثبت و پویا در دانش آموزان، تقویت انگیزه برای یادگیری، کاهش اضطراب و بالا بردن عزت نفس از جمله رویکردهایی است که در حوزه تعلیم و تربیت برای ورزش مدارس هدفگذاری شده است.

وی با مهم خواندن فعالیت های ورزشی در سلامت جسمی دانش آموزان گفت: اگر در ورزش دانش آموزان در مدارس کوتاهی صورت گیرد در آینده نه چندان دور ممکن است بسیاری از دانش آموزان به چاقی مفرط مبتلا شده و یا با انحراف قامت روبرو شوند.

کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش نهاوند تجهیز مدارس به وسایل ورزشی را زمینه ساز توسعه فعالیت های ورزشی در بین دانش آموزان عنوان کرد و یادآور شد: یکی از ابزارهای مهم توسعه فعالیت های ورزشی و تندرستی در مدارس به ویژه آموزشگاه های محروم وجود تجهیزات و وسایل ورزشی است که بر همین مبنا امسال با نگاه مسوولان توجه خوبی به این امر شده است.

وی به موفقیت های ورزشی دانش آموزان نهاوند در مسابقات دانش آموزی پرداخت و گفت: دانش آموزان این شهرستان در مسابقات ورزشی سال تحصیلی گذشته در سطح استان و کشور درخشش خوبی داشتند و رتبه های برتر را در برخی رشته ها کسب کردند.

سیاوشی گفت: تابستان امسال تیم بسکتبال دوره متوسطه دوم پسران و دختران نهاوند موفق شدند در کشور مقام پنجم مسابقات دو و میدانی را کسب کنند، یکی از دانش آموزان این شهرستان موفق شد در بخش انفرادی مقام سوم و دانش آموز دیگر نیز مقام پنجم را برای استان کسب کند.

انتهای پیام/ 3140/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha