قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۵۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توسعه گردشگری کشاورزی با انار شهرضا

بخشدار مرکزی شهرضا گفت:هدف از برگزاری جشنواره انار شهرضا کمک کردن به توسعه گردشگری، معرفی محصولات شاخص روستای امامزاده علی اکبر(ع) و نشان دادن مزیت های گردشگری کشاورزی شهرستان شهرضا است.

توسعه گردشگری کشاورزی با انار شهرضا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرضا، عباس نظام الاسلامی عصر امروز در جلسه هماهنگی جشنواره انار روستای امامزاده علی اکبر(ع) شهرضا با تأکید بر این که باید از همه ظرفیت های موجود شهرستان و روستاهای آن بهترین استفاده را برد، اظهار داشت: سفال و انگور شهرضا دو ظرفیت بزرگ این شهرستان است که هر کدام جشنواره مختص به خود را دارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرضا با بیان این که گردشگری کشاورزی باید در شهرضا مطرح شود، افزود: بسیاری از مناطق کشور محصول و برند خاصی را ندارند اما از حداقل امکانات جشنواره هایی را برگزار می کنند و سبب ایجاد اشتغال و توسعه و جذب سرمایه گذار می شود.

وی با اشاره به این که سفال، انگور، انار و آثار تاریخی شهرضا نیاز به رویدادسازی ندارد، گفت: دبیرخانه جشنواره انار روستای امامزاده علی اکبر (ع) باید به صورت دائمی تشکیل شود.

حسین بهزادفر در ادامه جلسه با اشاره به تشکیل 6 کمیته در راستای برگزار جشنواره انار روستای امامزاده علی اکبر (ع) بیان کرد: دهیاری روستای امامزاده شاه سید علی اکبر(ع) برای حفظ اصالت انار این روستا و جایگاه اختصاصی این محصول، اقداماتی انجام داده که از جمله آن ها، برنامه ریزی برای برگزاری دومین «جشنواره انار» است.

بخشدار مرکزی شهرضا با اشاره به این که این جشنواره تأثیر بسزایی در معرفی این روستا و شهرستان شهرضا دارد، گفت: انار شهرضا یکی از محصولات منحصر به فرد و خاص این شهرستان است که به ویژه در روستای امامزاده سید علی اکبر(ع) به خوبی پرورش می یابد.

وی با اشاره به برگزار این جشنواره در تاریخ 8 آبان ماه 98 در روستای امامزاده علی اکبر (ع) تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره کمک کردن به توسعه گردشگری، معرفی محصولات شاخص روستای امامزاده علی اکبر(ع) و نشان دادن مزیت های گردشگری کشاورزی شهرستان شهرضا است.

بهزادفر عنوان کرد: جشنواره انار روستای امامزاده علی اکبر (ع) در سال گذشته و در مرحله شهرستانی موفق عمل کرده و امسال گسترده تر از سال گذشته است، برگزاری موفق آن نیازمند همکاری بیش از پیش دستگاه های مختلف است.

انتهای پیام/63101/هـ30/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha